Karlovy Vary prodaly rybník, jehož voda před časem vyplavila prodejnu

  11:36
Nevyužívané vodní plochy se zbavily Karlovy Vary. Soukromému zájemci město prodalo rybník u odbočky ze čtvrti Stará Role na Rosnice velký bezmála 29 tisíc metrů čtverečních.

Krajské město začalo rosnický rybník nabízet k prodeji začátkem loňského léta. „Byly tam dvě varianty. První byla ta, že si ho chtěli vzít do pronájmu rybáři, druhou variantou byl prodej, ke kterému jsme se na konec také přiklonili,“ uvedla primátorka Andrea Pfeffer-Ferklová.

Podle jejího náměstka Tomáše Trtka zástupci Karlových Varů ale rybáře s nabídkou oslovili.

„Ti k ní byli nějakým způsobem neteční. Na základě toho se udělala licitace, do které se přihlásil jeden zájemce a přihodil nějaké peníze. Rybáři se ozvali, že by ho chtěli, tak už jsme jednou prodej z rady stahovali,“ popsal s tím, že vedení města nechtělo takto postupovat stále dokola.

Nový majitel získal vodní plochu za 2 miliony a 60 tisíc korun. Tomáš Trtek doplnil, že na cenu rybníka si samozřejmě radnice nechala zpracovat znalecký odhad.

Rybník mezi Starou Rolí a Rosnicemi se ocitl na seznamu nepotřebných vodních ploch za předešlého vedení radnice. To si nechalo všechna vodní díla v Karlových Varech zmapovat právě kvůli rosnickému rybníku.

V roce 2016 voda z rybníka vyplavila prodejnu

Ten totiž v létě roku 2016 způsobil velké nepříjemnosti kvůli havárii, za kterou mohl kořenový systém vrby prorostlý do trubky.

Poté, co se do něj zamotaly nečistoty, hladina začala stoupat, a voda částečně vyplavila jednu z tamních prodejen. Likvidace škod stála půl milionu korun, ale nemuselo ji platit město.