V salonku krkonošského hotelu se kvůli kouření strhla hromadná bitka

  16:10
Hromadnou rvačkou skončila oslava narozenin v horském hotelu v Peci pod Sněžkou. Poté, co rány schytal i personál, museli asi dvacítku lidí rozehnat policisté. Hosty vykázali do pokojů a pak je obcházeli kvůli výslechům. Viníkům hrozí až dva roky vězení.
Po potyčce před barem v Čerčanech zemřel muž (21.4.2017).

(ilustrační snímek) | foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

Incident se odehrál kolem nedělní půlnoci. Konflikt začal, když skupina hostů ve společenské místnosti slavila narozeniny.

Posíleni alkoholem začali uvnitř kouřit. Když je personál napomenul, začali být hosté agresivní. Strhla se hádka, do níž se zapojili i další hosté, kteří kuřáky také napomínali.

„Rozmíška vyústila ve fyzické násilí a mimo verbálních útoků padly i údery pěstmi. Napadení neunikl ani personál hotelu, který se snažil situaci zklidnit,“ popsal trutnovský policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Do hotelu vyjelo několik policejních hlídek. Těm se podařilo potyčku ukončit a hosté se rozešli do svých pokojů. Policisté je poté vyslechli, aby případ zdokumentovali.

„Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a poškození cizí věci, za což hrozí až dva roky vězení. Na vybavení hotelu vznikla škoda asi 15 tisíc korun,“ doplnil mluvčí.

Při rvačce bylo poškozeno například křeslo nebo dveře ve společenské místnosti. Případ policisté dál vyšetřují, zatím nikoho neobvinili.

Autor: