Rožnovem projdou tříkráloví koledníci

  9:00
V pátek 5. a v sobotu 6. ledna proběhne v Rožnově pod Radhoštěm tradiční Tříkrálová sbírka.
Tříkrálová sbírka (ilustrační snímek)

Tříkrálová sbírka (ilustrační snímek) | foto: MF DNES

Organizuje ji Charita Valašské Meziříčí a vybrané prostředky budou využity na přímou pomoc lidem v akutní nouzi, finanční podporu pro Centrum sociálně-materiální pomoci, na opravy objektu, ve kterém sídlí služby pro lidi bez domova na ulici Zámecká ve Valašském Meziříčí a na opravu druhé části komunikačního systému sestra – pacient v Charitním domě pokojného stáří ve Valašské Bystřici. V roce 2017 se v Tříkrálové sbírce v rámci mikroregionu Rožnovsko podařilo vybrat více než 1,283 milionu korun.

Oprava objektu pro lidi bez domova, oprava komunikačního systému v Charitním domě pokojného stáří, přímá pomoc lidem v akutní nouzi nebo finanční podpora pro Centrum sociálně-materiální pomoci. To jsou hlavní způsoby využití výtěžku, který shromáždí Charita Valašské Meziříčí v rámci tradiční Tříkrálové sbírky v mikroregionu Rožnovsko a ve Valašském Meziříčí a okolí.

„Blíží se čas, kdy tříkráloví koledníci opět vyjdou do ulic a budou žádat o finanční dary pro potřebné. Věříme, že se také v letošním roce podaří vybrat částka, která nám umožní realizovat naše služby. Rádi bychom pokračovali v přímé pomoci lidem v nouzi a také uhradili nezbytné opravy komunikačního systému v Charitním domě a budovy pro lidi bez domova,“ uvedla Tereza Olejníková, která má za Charitu Valašské Meziříčí Tříkrálovou sbírku na starosti.

„Děkujeme všem, kteří naše koledníky přijmou a přispějí finančním darem ve prospěch potřebných lidí,“ doplnila Olejníková s tím, že výše vybraných finančních prostředků bude známa hned zkraje příštího týdne.

Koledování, které se uskuteční v pátek 5.1. od 15,00 hodin a v sobotu 6.1.2018 od rána, se mohou aktivně zúčastnit děti i dospělí, stačí ochota pomoci potřebným a obětovat nějakou hodinu svého volného času. Zájemci se mohou hlásit přímo na Charitě v Rožnově p. R. Dospělým vedoucím bude vyhotovena plná moc ke koledování.