Rožnov zve na programově pestrý víkend

  10:16
Valašské folkrockování, jízda historickým vlakem, Starodávný jarmark, Rožnovský frgálový sraz karavanistů 2018 a koncert Janáček na Soláni na rožnovském Masarykově náměstí. Víkend bude nabitý kulturními a společenskými akcemi.

Karlovský gastrofestival vyvrcholil soutěží o nejlepší valašský frgál. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

V pátek 10.8. se příznivci hudby Leoše Janáčka sejdou na Masarykově náměstí. Od 14,00 hodin tady proběhne koncert nazvaný Janáček na Soláni. Účinkovat budou pěvecké sbory z Prahy, Brna i sbor rožnovského gymnázia. Plakát na akci naleznetezde.

V sobotu se do Rožnova mohou zájemci vydat historickým vlakem, který bude brázdit koleje po celý den mezi Rožnovem a Valašským Meziříčím. Časy odjezdů vlaků jsou následující: z Valašského Meziříčí do Rožnov p. R. se jede v 9.10 a 13.10 hodin, z Rožnova p. R. do Valašského Meziříčí se jede v 11.00 a 15.00 hodin. Plakát zde.

Valašské muzeum v přírodě bude v sobotu 11.8. a v neděli 12.8. patřit tradičnímu Starodávnému jarmarku. Ten nabídne zážitky pro celou rodinu. „Do areálu Dřevěné městečko zavítají kejklíři a žongléři ze skupiny Agripa a skupiny historického šermu Valmont a Svobodní sedláci. Pozvání přijal i vodník Rambousek s loďkou, který bude převážet děti po rybníčku. Pro návštěvníky jsme připravili bohatý kulturní program, ve kterém se mohou těšit na historickou hudbu v podání skupiny BraAgas a Devětsil. V sobotu od 14.30 uvítáme HRADIŠŤAN & Jiří Pavlica a v neděli od 15.00 zahraje skupina Poletíme? K dobré náladě budou dále vyhrávat flašinetáři, bluegrassová skupina Taverna a Navalentym. Chybět nebude ani divadlo pro děti. A připravena bude nejen pestrá nabídka občerstvení a jarmarečního zboží, ale také broušení nožů a nůžek, drátování hrnců, pouliční prodej párků a kartářka. Na děti čeká historický a řetízkový kolotoč, střelba z kuše, soutěže, tvůrčí dílny či siloměr. V zahradě fojtství vznikne cukrárna a kafírna s historickou pražírnou kávy,“ sdělil Jindřich Ondruš, ředitel muzea. Plakát na akci s podrobným programem naleznete zde.

Sobotní večer pak patří 29. ročníku multižánrového festivalu Valašské folkrockování. V Amfiteátru Na Stráni Valašského muzea v přírodě se postupně představí Hana a Petr Ulrychovi a skupina Javory Beat, skupina TiNG (od 18,45), zpěvačka Anna K. s kapelou Band (od 20,30 hodin) a skupina Tata Bojs (od 22.30 hodin). Plakát na Valašské folkrockování naleznete zde.

Mozaiku pestrého víkendu doplní Rožnovský frgálový sraz karavanistů. Ten začal už v týdnu a do Sport campu se sjeli karavanisté z Česka i Slovenska, kteří pobudou v Rožnově až do neděle. Kromě frgálového pohoštění čeká všechny účastníky zajímavý program, jehož ústředním bodem je Starodávný jarmark ve skanzenu nebo třeba výlety do blízkých Beskyd. Více informací naleznete zde.