Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rožnov udělí poprvé v historii Cenu města

  13:37
Nové ocenění, Cenu města Rožnov pod Radhoštěm udělí poprvé rožnovská radnice. Slavností předání Ceny města proběhne v listopadu na mimořádném setkání zastupitelů a hostů při příležitosti oslav 750. výročí Rožnova. Odborná i laická veřejnost má možnost posílat své návrhy a nominace na Cenu města nejpozději do 15.8.2017.

Masarykovo náměstí v Rožnově pod Radhoštěm. | foto: MAFRA

Zastupitelé města Rožnov pod Radhoštěm na svém posledním zasedání schválili pravidla pro ocenění a záštity. V rámci těchto pravidel zastupitelé rozhodli mimo jiné o udělování Ceny města Rožnov pod Radhoštěm. Radnice tak chce pravidelně morálně ocenit rožnovské i mimo městské osobnosti za dlouhodobou mimořádnou činnost pro město v různých oblastech života, zejména v oblasti kulturní, sportovní, společenské, sociální, vědecké nebo v oblasti volnočasových aktivit při práci s dětmi, mládeží či dospělými, za dlouhodobou mimořádnou činnost podporující šíření dobrého jména města. Cenu města mohou získat také osoby, které vykonaly čin spojený s osobním hrdinstvím, který znamenal záchranu života, historických či kulturních hodnot nebo majetku.

„Pracovníci MěÚ Rožnov budou od dnešního dne až do 15. srpna sbírat nominace na Cenu města. Návrhy na udělení Ceny města v roce 2017 mohou zasílat zastupitelé města, komise rady města, fyzické a právnické osoby a to způsobem uvedeným v pravidlech k ocenění. Podrobná pravidla jsou k dispozici na webových stránkách města,“ uvedla vedoucí odboru kanceláře starosty městského úřadu Rožnov Veronika Janíková.

O udělení ceny města rozhodne na základě zaslaných nominací a podkladů zastupitelstvo města.

Kromě Ceny města rozhodli zastupitelé v rámci schválených pravidel také o udělování čestného občanství města Rožnov pod Radhoštěm, Ceně starosty/starostky města Rožnov pod Radhoštěm a schválena byla také pravidla pro udělování záštit vedením rožnovské radnice.