Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rožnov omezil hazard

  6:25
Rožnov má novou Obecně závaznou vyhlášku o regulaci provozování hazardních her. Zásadní změnou je, že k dosavadnímu zákazu hazardu na Masarykově náměstí a v okruhu 100 metrů od vybraných budov přibyl zákaz provozování hazardních her v areálech Valašského muzea v přírodě a v jeho ochranném pásmu.
(Ilustrační snímek)

(Ilustrační snímek) | foto:  Petr Topič, MAFRA

Členové Zastupitelstva města Rožnov pod Radhoštěm schválili na svém úterním zasedání novou Obecně závaznou vyhlášku o regulaci provozování hazardních her.

„Ve schválené vyhlášce vycházíme z novely Zákona o regulování hazardu a kromě uplatnění zákazu hazardu na Masarykově náměstí a v místech v okruhu vzdálenosti do 100 m od budov školských zařízení, veřejných budov, kostelů apod. nově platí zákaz provozování binga, technické hry, živé hry a turnajů malého rozsahu také v areálech Národní kulturní památky Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm a jeho ochranného pásma,“ popsal zásadní změnu v návrhu nové vyhlášky starosta Rožnova Radim Holiš.

„K přijetí nové vyhlášky nás vedla změna zákona. Referenti městského úřadu, kteří přijímají jednotlivé žádosti na povolení hazardních her, nyní mají v ruce nástroj, kterým se mohou při vyřizování žádostí řídit. Zároveň pokračujeme v dříve nastavené linii, kdy neusilujeme o nulovou toleranci hazardu (tedy jeho úplný zákaz), ale chceme jeho regulaci a zároveň si město chce stanovit lokality, kde by se hazardní hry rozhodně neměly objevovat,“ doplnil starosta Holiš.

„U heren, které byly v zónách zákazu provozovány na základě povolení Ministerstva Financí ČR, které obec nemohla ovlivnit, bude provozování tolerováno do okamžiku platnosti povolení, které jim bylo v minulosti ministerstvem vydáno,“ vysvětlil vedoucí finančního odboru MěÚ Rožnov Martin Hrnčárek.

Nová obecně závazná vyhláška začne platit patnáctý den od jejího zveřejnění.