Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rožnov má novou atraktivitu – únikovou hru Escape Rožnov

  8:43
Escape Rožnov. Tak se jmenuje úniková hra, při které mají soutěžící hodinu na vyřešení hádanek a úkolů, jejichž rozluštění jim umožní dostat se z únikové místnosti.

Jeden z rébusů při únikové hře Escape v jedné z opuštěných předlických továren (25. února 2016). | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

Už od poloviny července mohou obyvatelé Rožnova a jeho návštěvníci vyzkoušet přímo ve městě novou únikovou hru – Escape Rožnov.

„Tato moderní forma zábavy se poslední čtyři roky rychle šíří po celém světě a v Česku je v tuto chvíli dostupných už více než sto únikových místností. Jejich společný základní pricip je jednoduchý: skupina 2-6 účastníků má obvykle hodinu na vyřešení všech připravených hádanek a úkolů. Ty jsou založeny na logickém myšlení, fantazii a teamové spolupráci hráčů,“ popsal obsah hry zakladatel a provozovatel Escape Rožnov Ladislav Cmíral.

„První rožnovská úniková místnost se jmenuje Radegastův poklad a účastníkům nabízí navíc také neomezené množství nápověd. Celkovým pojetím je tedy hra vhodná i pro začátečníky a rodinné skupiny s dětmi školního věku. Ty zažijí originální a napínavý souboj s časem o získání Radegastova pokladu a podle dosavadních ohlasů se u toho také výborně pobaví,“ doplnil Ladislav Cmíral.

Tvůrci hry mají za sebou několik desítek navštívených a odehraných únikových místností po celém světě a zkušenosti z nich se snažili zúročit ve vizuálně, zvukově i obsahově zajímavém a tajemném prostředí rožnovské hry.

„Její atmosféru a průběh kromě řady efektů dále umocňuje také živý průvodce, který je u každé hry přítomen. Dění v únikové místnosti sleduje pomocí kamer a mikrofonů z režie a je tedy připraven pohotově reagovat na vývoj situace a skupině vhodně zvolenou nápovědou pomoci k dosažení cíle a získáni odměny, aniž by hra ztratila napětí a zajímavost,“ prozradil Cmíral s tím, že Escape Rožnov dále připravuje hororovou únikovou místnost Saniťák, která vychází ze skutečné historie budovy na Palackého ulici 506, kde lze únikové hry navštívit.

Dům totiž v minulosti sloužil také jako stanice sanitek a tvůrci hry se této okolnosti rozhodli využít. Saniťák bude dokončen v průběhu letních prázdnin.

Kromě únikových her nabízí Escape Rožnov také šifrovací hru na rase Pustevny - Radhošť nazvanou Za tajemstvím Radegasta. Ta je založena na podobném principu jako oblíbený geocaching, ale na rozdíl od něj nejsou v tomto případě potřeba žádné technické pomůcky.

K postupnému nalezení šesti ukrytých schránek s instrukcemi podél hlavní turistické trasy proto stačí speciální mapa, která je současně vstupenkou do hry. Zakoupit ji lze například v informačních centrech v Rožnově a Frenštátě, v hotelu Tanečnica a v Zelené boudě na Pustevnách a také na dalších místech. Rubová strana mapy pak nabízí atraktivní komiksové zpracování legendy o Radegastovi a je tak originálním suvenýrem z výletu na Radhošť.

Všechny informace o nabídce jsou k nalezení také na: www.escaperoznov.cz