Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rožnov card 2017 pokračuje i po hlavní letní sezoně

  9:43
Druhý ročník Rožnov card, bonusové slevové karty pro turisty, pokračuje i po skončení hlavní letní sezony. Jedinou výjimkou je sleva do Valašského muzea v přírodě, která platila pouze v době hlavní sezony, tj. do 30. září 2017. Všechny další bonusy a výhody však mohou turisté a návštěvníci Rožnova pod Radhoštěm využívat až do konce letošního roku.

Valašské muzeum v přírodě Rožnov pod Radhoštěm. | foto: Zdeněk Němec, MAFRA

Turistická karta Rožnov card funguje ve městě již druhý rok. Po loňské premiéře, kdy nabízela slevy v pěti rožnovských atraktivitách, karta letos přináší ještě větší porci zážitků a výhod. Především pak slevy a bonusy jsou v platnosti výrazně delší dobu, než loni. Při využití celé nabídky karty dělají slevy a výhody zhruba pět set korun, takže například čtyřčlenná rodina může ušetřit až ke dvěma tisícům korun.

K nabídkám, které byly na kartě v loňské premiéře, jako jsou Rožnovské pivní lázně včetně dětského centra v Pohádkových lázních, Jurkovičova rozhledna či Gibon park, se letos přidávají další zajímavé slevy a výhody.

„Karta nově přináší bohatou porci adrenalinu v podobě sjezdu na koloběžkách z Pusteven a také eleganci a luxus, neboli dárek v podobě svíčky od Uniparu, rožnovského výrobce prémiových svíček, které se vozí doslova do celého světa,“ představuje Rožnov card 2017 rožnovský destinační manažer Marek Havran.

Novinkou je také výrazně delší doba platnosti Rožnov card 2017. „Zatímco loni to bylo v rámci testovacího pilotního projektu jen tři a půl měsíce přes léto, během kterých se turistům rozdalo na sedm tisíc karet, letos trvá Rožnov card od května až do konce roku a počítá se s přibližně patnácti tisíci vydanými kartami. Cílem je nabídnout turistům výhodné slevy a bonusy také mimo hlavní sezonu. Jsme přesvědčeni, že Rožnov si všichni nádherně užijí nejen v létě, ale také třeba v říjnu či listopadu, kdy je tady také nádherně,“ říká Marek Havran. Jedinou výjimkou, kdy sleva neplatí do konce kalendářního roku, je 25% sleva do Valašského muzea v přírodě, která dle předem deklarovaných podmínek platila jen do konce září.

„Trošku se nám teď v říjnu množí dotazy na slevu přes Rožnov card. Aktuálně jsme po sezoně uzavřeli interiéry areálu Mlýnské doliny a Valašské dědiny. Z tohoto důvodu již není možné uplatnit slevu na celodenní okružní vstupenku. 25 % sleva na Rožnov card byla u nás poskytnuta jen v období od 1. 5. – 30. 9.,“ upřesnila mluvčí Valašského muzea v přírodě Pavlína Polášková.

Podobně jako loni i tentokrát se jako ideální jeví využít kartu během několikadenního pobytu v Rožnově. „Jednotlivé slevy jsou poskládány tak, aby poskytly držitelům zábavu přibližně na ty tři dny, které tady pobudou. Výhodné to může být jak pro jednotlivce, tak i pro rodiny s dětmi, protože právě dětských aktivit je na kartě dostatek,“ doplňuje Marek Havran.

Rožnov card 2017 turisté obdrží v celkem sedmnácti ubytovacích zařízeních v Rožnově pod Radhoštěm (včetně tří čtyřhvězdičkových hotelů) za ubytování na dvě a více nocí. Karta platí do konce roku 2017 a každá sleva či výhoda lze využít jen jednou. Veškeré informace o partnerech, slevách či participujících ubytovacích zařízeních jsou na: www.roznovcard.cz.