Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rožnov bude mít řadu nových publikací

  17:49
Bohatá vydavatelská činnost čeká letos město Rožnov. V rámci ediční řady Rožnovské malé tisky vyjde kniha o architektuře Rožnova, připravuje se fotopublikace Zapomenutá zákoutí a také reprezentativní knižní publikace města.

Valašské muzeum v přírodě Rožnov pod Radhoštěm. | foto: Zdeněk Němec, MAFRA

„Prvním vydavatelským počinem by v červnu mělo být vydání velké knihy Zapomenutá zákoutí, ve které představíme několik stovek fotografií Rožnova z období 20.-30. let minulého století. Malou „ochutnávkou“ těchto většinou dosud nezveřejněných fotografií byl kalendář na letošní rok, který u Rožnovanů získal velký ohlas. Věřím, že i publikace představující řadu míst v Rožnově i v okolních obcích na počátku minulého století si cestu ke svým čtenářům najde,“ prozradil jeden z autorů knihy Daniel Drápala. Vzhledem k tomu, že fotografický archiv vzešlý z činnosti fotografů Osvalda Kotoučka a Vladimíra Hambálka je značně rozsáhlý, naváže i v letošním roce na úspěch historické kalendáře jeho pokračování pro rok 2018.

„Oblíbenou ediční řadu Rožnovské malé tisky v letošním roce obohatí knížka Martina Strakoše o proměně dřevěného městečka v moderní město XX. století. Čtenářům odhalí místa a stavby, které jsou dokladem pronikání moderního světa. Mnohé z nich jsou dnes neprávem opomíjené, představují však hodnotná díla, která jistě stojí za naši pozornost.“ řekl Daniel Drápala k další knize, která se bude věnovat architektuře.

Na pulty knihkupectví se pak v červnu dostane také zbrusu nová reprezentativní publikace města, kterou Rožnov vydává při příležitosti 750. let města. Tato kniha vyplní velkou mezeru v propagačních materiálech představujících Rožnov a okolí. Především návštěvníci města, ale i velké společnosti patřící do zahraničních struktur se již dlouhá léta ptají po reprezentativní publikaci, která Rožnov představí se všemi jeho atraktivitami i možnosti pro kulturní či sportovní vyžití. Tuto úlohu by připravovaná kniha Rožnova – Brána Beskyd, srdce Valašska měla bezezbytku splnit.