Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Říjnová nabídka koncertů v Písku

  10:13
Centrum kultury města Písek připravilo pro milovníky hudby do konce roku spoustu skvělých, známých, méně známých i zcela nových hudebních projektů.

Chantal Poullain | foto: Monika Navrátilová

V říjnu vám nabídne šansony Chantal Poullain, která přijede se svou lahodnou francouzštinou zazpívat do Divadla Fráni Šrámka v úterý 10. října.

V sobotu 14. října vystoupí v rámci Mezinárodního filmového festivalu studentských filmů v Kulturním domě hvězda britské elektronické hudby Dreadzone. Jejich kombinace reggae, dubu a pulsující elektroniky je stále strhujícím zážitkem. Vstupenky lze zakoupit samostatně nebo v rámci festivalové vstupenky.

Další dva hudební zážitky nabídne Divadlo Fráni Šrámka. Koncert skupiny Nezmaři ve čtvrtek 26. října a v neděli 29. října vás čeká Galavečer operetních melodií a evergreenů. Přijďte si užít nedělní večer do Divadla Fráni Šrámka.

Koncertní síň Trojice bude v říjnu patřit hlavně mladým umělcům. Klasika zazní v sobotu 14.10. v podání Prague Cello Quartett, což je čtveřice mladých cellistů, přinášejících originální úpravy nejen nejznámějších klasických skladeb, ale také filmových melodií a jazzových, rockových nebo popových hitů. Jejich cílem je bavit diváky kreativními úpravami známých skladeb i inteligentním humorem a bourat hranice mezi zábavou a klasickou hudbou.

Osmadvacetiletý Petr Vacek sbírá ocenění za svou hru na akordeon po celém světě. Koncertuje v Čechách i po Evropě, podnikl také cestu po Japonsku, kde odehrál 16 koncertů. V Písku ho budete mít možnost přivítat 19. října. Říjen v Trojici ukončí koncert s názvem Ebenova okna věnovaný hudbě Petra Ebena. Vystoupí Irena Chřibková, známá česká varhanice, ve spolupráci s trumpetistou Jiřím Pelikánem.

Vstupenky na všechny koncerty a další akce zakoupíte na pokladnách Centra kultury města Písku nebo na: www.centrukultury.cz