Ošetřovatelka opět řídila zdrogovaná, porušila dvouletou zkušební dobu

  15:10
Pečovatelka z Plzeňska, která už jednou usedla za volant pod vlivem pervitinu, udělala stejný prohřešek znovu. Soud poprvé přihlédl k tomu, že ošetřovatelka potřebuje řidičský průkaz kvůli práci a trestní stíhání proto podmíněně zastavil. Nyní ale čtyřiadvacetiletá žena porušila zkušební lhůtu.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Martin Veselý, MAFRA

Ženu z jižního Plzeňska kontrolovali dopravní policisté v polovině května. Zastavili ji třicet minut po deváté hodině dopoledne v Klatovech. Upozornil na to server Novinky.cz.

Řidička policistům nebyla schopna předložit řidičský průkaz, poskytla jim jen  neplatné potvrzení o jeho ztrátě nebo odcizení.

„Žena se podrobila dechové zkoušce, tu měla negativní. Test na návykové látky byl ale pozitivní na amfetamin a metamfetamin. Řidičku jsme převezli do zdravotnického zařízení, kde se podrobila lékařskému vyšetření i odběrům biologického materiálu,“ uvedla mluvčí klatovské policie Dana Ladmanová.

Dodala, že policisté si vyžádali znalecké posudky z oboru zdravotnictví, odvětví toxiologie a na základě těchto výsledků bude stanovena právní kvalifikace. „Buď se bude jednat o přestupek nebo trestný čin,“ upozornila Ladmanová.

Mladá ošetřovatelka porušila dvouletou zkušební dobu, během které nesměla užívat omamné a psychotropní látky. To znamená, že se trestní stíhání opět rozběhne. Za ohrožení pod vlivem návykové látky jí hrozil až rok vězení, pokuta a zákaz řízení.

Krajský soud v Plzni loni v březnu přihlédl při rozhodování o výši trestu k tomu, že žena při vyšetřování s policisty spolupracovala a přiznala se, že užila před jízdou pervitin.

„Pracuje jako ošetřovatelka v centru sociálních služeb a potřebuje řídit motorové vozidlo. Přepravuje zejména nemocné k lékaři. Její jednání bylo vyhodnoceno jako naprostý exces a proto bylo trestní stíhání zastaveno,“ stojí v rozhodnutí z loňského roku.

Soud dále vysvětlil, že vzhledem ke všem zjištěným skutečnost, je trestní řízení naplněno spíše výchovným aspektem nežli tvrdostí ukládaných opatření.

Autor: