Řidičák si nově vyřídíte kdekoliv! Bez ohledu na trvalé bydliště

  7:43
Hned několik novinek se připravuje pro žadatele řidičských průkazů. Od 1. července 2018 bude možné vyřídit žádost o vydání nového řidičského průkazu na kterémkoli úřadu obce s rozšířenou působností v České republice bez ohledu na místo trvalého bydliště žadatele. Nově s sebou nebudou muset žadatelé nosit dokladovou fotografii.

Řidičský průkaz

Změna v působnosti úřadů se bude vztahovat na podání žádosti o nový řidičský průkaz, na žádost o jeho výměnu i na vyzvednutí hotového průkazu. Jakýkoliv úřad také bude nově vyřizovat záležitosti týkající se průkazů profesní způsobilosti a paměťových karet řidičů do tachografů. Úřady místně příslušné trvalému bydlišti budou ale i nadále řešit odebírání řidičských průkazů a pozastavovaní jejich platnosti,“ upřesnil Martin Straka, vedoucí oddělení řidičských průkazů.

Dále doplnil, že k žádosti o řidičský průkaz již také nebude nutné přikládat papírovou fotografii, nově bude pořízena přímo na úřadě nebo získána z registru veřejné správy. Pouze pro vydání mezinárodního řidičského průkazu bude muset žadatel přinést vlastní dokladovou papírovou fotografii.

„Od poloviny letošního roku tak bude pro žadatele o vydání nového řidičského průkazu vyřízení dokladu pohodlnější a efektivnější,“ uzavřel Straka.