VIDEO: Řidič kamionu hazardoval a nebezpečně předjížděl na plné čáře

  18:18
Riskování a pro většinu motoristů nepochopitelné chování některých řidičů kamionů pokračuje. V pondělí 18. března natočil člověk jedoucí v autě u Blatné na Strakonicku nákladní vozidlo s českou registrační značkou, jak v krátkém časovém sledu hned dvakrát nebezpečně předjíždí.

Poprvé řidič kamionu poruší předpisy ještě v městské zástavbě, když najede do odbočovacího pruhu, ale pokračuje rovně a předjíždí v místech, kde mu to vodorovné dopravní značení jasně zakazuje.

Navíc je ze záběrů, které nejdříve zveřejnil server Krimi-Plzeň, patrné, že v protisměru už přijíždí další auto, které mohl kamion velmi vážně ohrozit.

Podruhé se dopustí podobného prohřešku jen o pár minut později. Při stoupání se pokouší předjet další kamion, ale nakonec si to u horizontu rozmyslí a zařadí se zpět.

Se záznamem velice riskantní jízdy už pracuje policie. „Podařilo se nám zjistit totožnost řidiče. Případem se zabývají kolegové ze strakonického dopravního inspektorátu,“ potvrdila jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová. 

Muže, který nedbal dopravního značení čeká minimálně několikatisícová pokuta. Bude záležet, jak nakonec policie přestupek vyhodnotí. U prvního porušení pravidel je patrné ohrožení protijedoucího vozidla. Mohlo by se tak dostat i na dočasný zákaz řízení motorových vozidel.
 

Autor: