Řidič vjel na uzavřenou silnici a tupě zíral, nadýchal 2,71 promile

  10:08
Přímo do „náruče“ policistů, kteří odkláněli dopravu po tragické dopravní nehodě na silnici I/35 u Vysokého Chvojna, vjel opilý řidič. Auto nechal stát před hlídkou a nereagoval na okolní podněty.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto: HZS Libereckého kraje

Když policisté v pátek v noci vyšetřovali tragický střet auta s cyklistou, který si vyžádal život sedmačtyřicetiletého muže na kole, uzavřeli část silnice I/35 mezi Holicemi a Chvojencem.

Dvě hlídky policistů odkláněly provoz. K jedné přijel krátce před třetí hodinou ranní řidič Škody Octavia, který zůstal stát v uzavřené křižovatce.

„Policisté řidiči pokyny ukázali, kterým směrem má jet. Vozidlo však zůstalo stát na místě. Policisté proto šli k autu a nevěřili svým očím. Ve vozidle seděl řidič a koukal do prázdna. Na policisty vůbec nereagoval,“ popsala policejní mluvčí Markéta Janovská.

Proto museli policisté sami otevřít dveře auta, což řidič téměř nezaznamenal a stále koukal před sebe.

„Po nějaké době začal padesátiletý řidič s policisty komunikovat. Hlídce se dokonce podařilo s ním provést dechovou zkoušku, která ukázala až 2,71 promile alkoholu v dechu,“ doplnila Janovská.

Řidič putoval na obvodní oddělení policie, kde s ním policisté zahájili trestní řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Autor: