Hrozil mi pistolí kvůli předjetí, volal policistům pronásledovaný řidič

  11:52
Policistům v Jičíně zavolal řidič pronásledovaný mužem v jiném autě, který na něj údajně vytáhl pistoli kvůli předjíždění. Po manévru se předjetý za auto volajícího „pověsil“ a sledoval ho do města.

(ilustrační snímek) | foto: Policie ČR

Stalo se to v pátek dopoledne na silnici I/16 mezi Sobotkou a Jičínem. Pětadvacetiletý řidič jel od Mladé Boleslavi ve voze Audi A8. Jeho zkrat spustila předjíždějící Škoda Superb, kterou řídil 52letý muž.

To se řidiči audi nelíbilo a podle výpovědi druhého šoféra začal auto před sebou „problikávat“ a dorážet na něj.

„Měl se neustále držet v jeho těsné blízkosti. Poté ho měl na plné čáře předjet, zařadit se před něj a začít se svým vozidlem zpomalovat, na což řidič superbu zareagoval gestikulací,“ popsala policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Oba řidiči se pak začali znovu předjíždět. Když se při jednom z manévrů dostalo audi na úroveň superbu, jeho řidič údajně vytáhl střelnou zbraň a mířil s ní na řidiče škodovky.

„Než dokončil předjíždění, zbraní prý na řidiče ještě zamával a pomalou jízdou jej přiměl k předjetí. Poté, co řidič superbu vjel do Jičína a viděl, že jej druhé vozidlo stále pronásleduje, uvědomil policii,“ uvedla Burýšková.

Policisté audi podle popisu našli a řidiče zadrželi. Muž jim dobrovolně vydal plynovou pistoli, v zásobníku měl čtyři náboje. „K celé věci uvedl, že se jedná o velké nedorozumění,“ dodala mluvčí.

Policie teď pětadvacetiletého muže z Vrchlabí podezírá z nebezpečného vyhrožování. Pistole byla sice plynová a nepodléhá proto registraci, přesto může soud rozhodnout o jejím propadnutí. Muži hrozí až tři roky vězení.

Agrese na silnicích není v poslední době výjimečná. Policie v polovině listopadu obvinila dvaačtyřicetiletého řidiče z Chomutovska, který opakovaně vybržďoval na silnici z Bíliny na Most jiný vůz a nakonec se před ním zastavil smykem přes ruční brzdu.

Autor: