ŘSD slibuje, že opravy na D1 u Prahy nebudou brzdit velikonoční provoz

  13:42
Minulý víkend začalo platit dopravní omezení na dálnici D1 kolem křížení s Pražským okruhem. Podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic Jana Rýdla se nebude během velikonoc omezení rozšiřovat více, než je v současnosti. Práce na dálnici potrvají až do konce května.

Z šesti navazujících etap dnes dokončili první mezi 12. a 11. kilometrem ve směru na Prahu (více o pracích na dálnici čtěte v článku Dálniční křižovatku u Prahy ochromí oprava).

Zatím se během ranních špiček v okolí kolony netvořily, ale největší nápor aut dálnici čeká s nadcházejícími velikonočními svátky.

„Opravy máme naplánované tak, že během svátků nebudeme rozšiřovat dopravní omezení a eliminujeme veškerou údržbu, která by zasahovala do dopravy,“ řekl iDNES.cz mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Od 19. do 22. dubna se bude ve stejném úseku dálnice D1 opravovat prostřední a pravý jízdní pruh. Jezdit se bude levým jízdním pruhem na Prahu a jedním pravým jízdním pruhem k Pražskému okruhu.

V tutéž dobu budou dělníci opravovat také směr na Brno mezi 8. a 12. kilometrem. Od 19. dubna do 23. dubna se bude jezdit dvěma jízdními pruhy.

Průběh dalších etap najdete na internetových stránkách ŘSD zde.

Autor: