Regenerace parku Míru v Chebu

  8:01
Po Městských a Riegerových sadech se dočká obnovy další z velkých chebských parků. Na letošní rok plánované úpravy se budou týkat parku Míru v sousedství autobusových zastávek v centru města. Jeho celková regenerace by přitom měla být výrazně levnější, než jak počítal projekt z roku 2010.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Radek MičaMF DNES

„Tehdy měly náklady činit přes 12 milionů korun a realizaci zastupitelé podmínili získáním dotace, což se nakonec nepodařilo. Nyní necháváme projekčně zpracovat výrazně levnější variantu. Úpravy by měly stát méně než polovinu původně zamýšlené částky,“ uvedl místostarosta Michal Pospíšil.

V rámci regenerace parku Míru se počítá s úpravou zelených ploch včetně vzniku nových záhonů, dosadbou stromů, rekonstrukcí a doplněním sítě cest nebo instalací nového mobiliáře.

„Část cest bude mlatových, většina dostane nový dlážděný povrch. Chceme, aby jejich vzhled korespondoval s nedalekou pěší zónou. Použit však nebude přírodní kámen, ale betonová dlažba, která je levnější a lépe se udržuje.

Podobný jako na pěší zóně by měl být i mobiliář, tedy například lavičky nebo odpadkové koše. V centrální části parku bychom chtěli vybudovat také nějaký vodní prvek. Něco takového zatím v chebských parcích chybí a lidé by to v teplých dnech určitě přivítali. Chceme, aby tady lidé měli pro odpočinek, nebo třeba při čekání na autobus, odpovídající prostředí,“ dodal Pospíšil.