Komise rozhodla. Do čela brněnské nemocnice doporučila Vajdáka ze Zlína

  15:56
Výběrová komise v pátek doporučila kandidáta na nového ředitele Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Podle informací MF DNES získal nejvíc hlasů Vlastimil Vajdák, který je nyní členem představenstva nemocnice ve Zlíně, kde má na starosti ekonomickou a provozně-obchodní oblast.

Vlastimil Vajdák je členem představenstva zlínské nemocnice, kde má na starosti ekonomickou a provozně-obchodní oblast. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Nový ředitel nahradí v čele nemocnice Martina Pavlíka, který opustí svou funkci na konci července. Jmenování musí schválit ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO).

Vajdák podle informací MF DNES získal výrazně více hlasů než ostatní kandidáti. Druhý skončil padesátiletý sexuolog a exposlanec za ČSSD Michal Pohanka, který vyhrál v prvním kole výběrového řízení. Vojtěch ho však odmítl do funkce jmenovat, protože podle jeho vyjádření svatoannenskou nemocnici již jednou řídil a nevedl si dobře. 

Ministerstvo proto vyhlásilo výběrové řízení znovu. Výsledky zatím nikdo nechce veřejně komentovat. „Pan ministr dostane seznam doporučených kandidátů. Bude na jeho rozhodnutí, kdo se stane ředitelem,“ řekl pouze náměstek ministra Roman Prymula, který byl členem komise. 

Kromě Pohanky a Vajdáka se přihlásil i lékař Petr Svoboda, který za ministra zdravotnictví Tomáše Julínka šéfoval Úrazové nemocnici. Tam však vydržel jen něco přes rok, s ministrem se totiž neshodl na budoucnosti nemocnice. 

Svoboda byl také v minulosti současně ředitelem nemocnice v Karlových Varech a Kyjově, za což od některých odborníků ze zdravotnictví sklízel kritiku. Dnes již v kyjovské nemocnici pracuje jen jako lékař.

O místo ředitele svatoannenské nemocnice se ucházel také bývalý ředitel brněnské pobočky Ředitelství silnic a dálnic Petr Jedon.

Částečně se obměnila i samotná výběrová komise, ve které již například nezasedl ředitel Fakultní nemocnice Brno Roman Kraus. „Skládá se ze zástupců odborných společností, profesních komor, odborů, lékařské fakulty, města Brna, kraje a ministerstva,“ přiblížila mluvčí resortu Gabriela Štěpanyová.