Hlasitá hudba zmizí z pražských náplavek, koncerty se přestěhují do kobek

  17:14
Pražský magistrát upravil pravidla pro pořádání akcí na náplavkách tak, aby hluk z koncertů neobtěžoval obyvatele žijící v blízkosti nábřeží. Koncerty budou muset být jen akustické, nebo je bude třeba přesunout do nových kobek.

Ještě letos začnou vznikat nové toalety, ale i kavárny a galerie na náplavce pod Rašínovým nábřežím (28.2.2017) | foto:  cyrany architectural rendering prague

Každý pořadatel akcí na palubách lodí, nebo na náplavce, musí od 1. července provozovat jen akustickou hudbu. 

„Akustické koncerty jsou nyní plně v souladu s vyhláškou o buskingu, která upravuje realizaci pouličních hudebních akcí ve veřejném prostoru Prahy. Vzhledem k množství a hlučnosti se ale hudební akce bohužel staly neobhajitelné ve vztahu k předpisům, které platí pro zbytek Prahy,“ uvedl kurátor náplavek Jiří Sulženko ze společnosti Trade centre Praha.

Dále provozovatelé mohou pouštět reprodukovanou hudbu na palubách lodí a zahrádkách pouze v případě, že se nešíří do okolí. Hlasitější hudbu smějí pouštět jen uvnitř lodí, nebo v uzavřených prostorách kobek, jejichž
rekonstrukci město dokončuje a hledá pro ně provozovatele.

Fotogalerie

Výjimku z nových pravidel bude mít jedna větší akce měsíčně během sezóny, a již naplánované akce pořadatelů na červenec.

„Vzhledem k rychlému zavedení upravených pravidel vycházíme vstříc pořadatelům, kteří mají již naplánované akce v průběhu července a srpna a uzavřené smlouvy. Na realizaci těchto akcí jim udělujeme výjimku, přechodná doba ale skončí 31. srpna 2019,“ řekl primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti).

Na hluk z akcí na Rašínově nábřeží si dlouhodobě stěžují místní obyvatelé. Magistrát letos v únoru schválil nová pravidla, která například zaručují alespoň tři tiché večery týdně, nebo se v nich zpřísnil limit na velké akce během sezony.

Autor: