Ráno bylo mrazivé, teplo si ale ještě užijeme

  8:52
Tento týden už sice nepřinese tropické teploty nad 30 stupňů Celsia, nicméně budou stále příjemně letní. Dnešní ráno, které na několika místech přineslo i mráz, bylo nejchladnějším z celého týdne. Nejteplejším dnem bude naopak středa, kdy teploty vystoupají až k 28 stupňům.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Dnes ráno spadly teploty na bod mrazu například na Horské Kvildě, kde naměřili -5 stupňů, na Hnilišti -4 stupně stejně jako na Jizerce, Šindelová hlásila -0,8 stupně. Na vině je podle meteorologů bezvětrná noc a studené severozápadní proudění, které se k nám dostávalo o víkendu a v neděli nepustilo teploty přes 20 stupňů. Odpoledne už ale začne území České republiky ovlivňovat oblast vysokého tlaku, bude jasno až polojasno, jen odpoledne se bude na západě rozpadat okluzní fronta, kterou ale na většině území vůbec nezaznamenáme. Nejvyšší teploty dnes vystoupají na 21 až 25 stupňů.

V úterý už nás čeká teplejší ráno s teplotami mezi 13 až 9 stupni. Obloha bude jasná až polojasná, jen v horských oblastech se může odpoledne vytvářet kupovitá oblačnost. Odpolední maxima se opět vyšplhají na 21 až 25 stupňů.

Nejteplejším dnem z celého týdne bude středa. Po ránu se opět ochladí na 13 až 9 stupňů, přes den ale teploty vyšplhají na 24 až 28 stupňů. Bude jasno až polojasno. Oblast vysokého tlaku vzduchu by už ale měla pomalu začít slábnout.

To se projeví ve čtvrtek, kdy od západu přijde studená fronta. Neměla by sice způsobit tak výrazné ochlazení jako ta z minulého týdne, přesto ale ukončí teplé jižní proudění. Bude oblačno, přechodně i zataženo, od západu s občasným deštěm nebo přeháňkami, místy také s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 stupňů, odpolední v Čechách vystoupí nejvýše na 21 až 25 stupňů, na Moravě a ve Slezsku ještě na 24 až 28 stupňů.

Páteční obloha bude oblačná, na východě republiky ještě zatažená s občasným deštěm nebo přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 stupňů, odpolední zůstanou mezi 21 až 25 stupni.

O víkendu nás čeká oblačná až polojasná obloha ojediněle s přeháňkami. Sobotní ranní teploty klesnou na 12 až 8 stupňů, odpolední vystoupí na 21 až 25 stupňů. Nedělní ráno bude o stupeň chladnější než to sobotní, naopak odpoledne vystoupají o stupeň výš.