Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Příznivci Komety se ve Zlíně porvali s ochrankou, malé fandy okradli

  17:50
Šest přestupků, dva trestné činy. Takový je výsledek řádění části příznivců hokejové Komety Brno při nedělním extraligovém utkání ve Zlíně. Někteří útočníci napadli ochranku i hasiče, kteří se na zimním stadionu snažili zlikvidovat jejich dýmovnici, další ve městě okradli mladé zlínské fanoušky.

Fanoušci Brna ve svém sektoru odpálili dýmovnici. Policisté snímek úmyslně rozostřili. | foto: Policie ČR

Nedělní moravské derby mezi hokejisty Zlína a Brna, v němž domácí tým vyhrál 4:1 (více o zápase čtěte zde), sledovalo na Zimním stadionu Luďka Čajky 6 322 diváků, z toho 354 jich dorazilo do sektoru pro hostující příznivce.

Na pořádek dohlížela téměř stovka policistů, 25 strážníků a 85 členů bezpečnostní agentury. Policisté doprovázeli fanoušky už při příjezdu vlakem a dohlíželi na jejich příjezd autobusem a osobními vozy.

Při samotném utkání napadli tři brněnští fanoušci tři členy ostrahy. Dva z útočníků byli pod vlivem alkoholu, jeden nadýchal dokonce více než tři promile alkoholu.

Fotogalerie

„Všechny tři muže policisté zajistili a odvezli do policejní cely. Prověřujeme je pro přestupek proti občanskému soužití,“ uvedla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Policisté se zabývají také zapálením dýmovnice na tribuně hostujících fandů a napadením zasahujících hasičů i jednoho člena bezpečnostní agentury, kterého do hlavy trefila padající závora. Policistu z antikonfliktního týmu zase zasáhla zledovatělá koule a poranila mu oko.

Šestnáctiletý útočník byl opilý, hrozí mu pětileté vězení

Ani po zápase nebyl klid. Strážníci zasahovali na ulici J. A. Bati v areálu bývalého Svitu, kde u někdejší vstupní brány skupinku čtyř nezletilých chlapců čekajících na odvoz domů napadli dva fanoušci Komety.

„Dvěma hochům strhli šály s logem zlínského hokejového klubu. Nezletilí chlapci se sice rozhodli svůj majetek bránit, ale oproti fyzicky zdatnějším a starším jedincům neměli šanci. Jeden z poškozených dokonce dostal od útočníka pěstí do čela,“ poznamenal zástupce vedoucího zlínské městské policie Pavel Janík.

Strážníci díky rychlému vyhodnocení záznamu kamerového systému už po pár minutách znali podrobný popis obou útočníků i směr jejich dalšího pohybu - mířili v desetičlenné skupince zpět do podchodu na náměstí Práce.

„Tam už na ně počkaly další hlídky městské policie,“ doplnil Janík.

Z útoku na dva čtrnáctileté chlapce z Kroměřížska jsou podezřelí jednadvacetiletý muž z Brna, kterému za krádež hrozí dvouleté vězení, a šestnáctiletý chlapec z Brna, který si může pobýt ve vězení až pět let za loupež, protože při odcizení šály použil výhrůžky a násilí a způsobil chlapci lehké zranění.

Zatímco starší fanoušek byl střízlivý, mladistvý útočník měl v dechu 1,1 promile alkoholu.

Autor: