Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Putování za Rumcajsem

  10:19
Klub českých turistů - odbor Jičín ve spolupráci s městem Jičín Vás zve na tradiční Pochod Českým rájem - Putování za Rumcajsem, který se uskuteční 25. března 2017. Start je od 6 do 10 hodin z velkého nádvoří jičínského zámku, cíl tamtéž do 18. hodiny.

Rumcajs | foto: Merchandising Prague

Pro děti jsou připraveny trasy 4, 6 a 8 kilometrů, na nichž jsou tvůrčí dílna, sportovní vyžití, pamlsky a radost z pohybu. Oproti předchozím ročníkům se děti budou vracet do Jičína jedním směrem, od Valdštejnské lodžie.

Na dospělé čekají trasy 13, 21, 35 a 50 kilometrů, které směřují do různých stran okolí Jičína. 13kilometrová trasa směřuje na Podůlší, 21kilometrová na Velišský hřbet, 35 a 50kilometrová na Kumburk (50kilometrová trasa dokonce obejde jižní část Jičínska).

Cyklisté, kteří mají start z arkádového nádvoří, se mohou projet na trasách dlouhých 25, 45 a 70 kilometrů. Na průběžných kontrolách pochodníci získají otisk razítka s motivem Rumcajse a čaj, v cíli krásný účastnický list, čaj i doprovodný program. Slavnostní zahájení proběhne v 9 hodin.

Bližší informace najdete na: kctjicin.cz.

Přijďte oslavit letošní 50. Rumcajsovy narozeniny.