Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Provoz Zahrady Čech zůstává pro letošní rok beze změn

  12:05
Společnost Zahrada Čech, kterou vlastní rovným dílem město Litoměřice a společnost EXPO.CZ, zajistí i pro letošní rok provoz litoměřického výstaviště. Kalendář výstavních akcí na rok 2017 tak zůstává nezměněn.

Zahrada Čech. | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

Kalendář akcí se sice nezmění, ale o zhruba polovinu se sníží výše měsíčního nájemného, které město Litoměřice jako vlastník areálu od provozovatele dostával. Na jeho účet bude nově přicházet 250 tisíc korun měsíčně. Společnost Diamant Expo, která působí na výstavištích v Lounech a Liberci, nabídla ještě o 20 tisíc korun měsíčně méně.

Právě městem Litoměřice před lety tvrdě nastavené podmínky v době klesajícího celorepublikového zájmu o výstavnictví byly jedním z hlavních důvodů, proč společnost EXPO.CZ jako partner města v závěru loňského roku oznámila, že za stávajících okolností již nechce pokračovat v provozu.

Tím však proces hledání provozovatele pro Litoměřice nekončí. Na řádném dubnovém jednání budou zastupitelé schvalovat zadávací podmínky pro vyhlášení nového výběrového řízení na provozovatele výstaviště v následujících letech.