V Prostějově řádil navrtávač nádrží, za víkend poničil sedm aut

  18:24
Obavy mohou mít po uplynulém víkendu majitelé aut parkující v Prostějově. Zloděj tam navrtal nádrže sedmi vozů a způsobil tak mnohem větší škodu poničením než ukradením paliva.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

Zloděj, po kterém nyní pátrají policisté, řádil od pátku až do neděle ve dvou prostějovských ulicích.

„Poškodil nejméně čtyři osobní auta v ulici Mozartova a tři na parkovišti u nemocnice v Mathonově ulici. U všech z palivových nádrží vyvrtanými otvory odčerpal pohonné hmoty a celkem tak získal řádově desítky litrů paliva,“ nastínil prostějovský policejní mluvčí František Kořínek.

Celková škoda zatím není vyčíslena, už nyní je však jasné, že nahradit ukradený obsah bude jen menší část způsobené škody, mnohem víc bude stát majitele oprava samotných nádrží.

Zloději či zlodějům hrozí v případě dopadení za krádež a poškození cizí věci až dva roky vězení.

„Policisté v souvislosti s případem apelují na občany, aby nebyli neteční ke svému okolí a v případě, že si všimnou podezřelé aktivity v blízkosti zaparkovaných aut, aby to ihned oznámili,“ doplnil Kořínek.

Poničení auta zloději vyšetřují nyní i policisté v Olomouci. V jedné z tamních ulic se dvojice mužů příliš nezabývala nenápadností a uprostřed noci rozbrušovačkou uřízla ze zaparkované felicie katalyzátor.

Autor: