V centru Prostějova už se bude opět bruslit, znovu do začátku ledna

  12:54
Už příští týden si Prostějované budou moci opět zabruslit v centru města. Mobilní kluziště před budovou muzea bude v předvánočním období v provozu po dobu devíti týdnů až do začátku ledna. V minulých letech si bruslení na náměstí získalo mezi obyvateli velkou popularitu.

Před budovou muzea v Prostějově bude opět oblíbené mobilní kluziště (snímek z minulých let). | foto: prostejov.eu

„Bruslení bude zdarma, zpoplatněné bude pouze půjčování bruslí. Výtěžek z půjčovny bruslí půjde ve prospěch společnosti, která bude zajišťovat provoz kluziště a bude sloužit k pokrytí nákladů půjčovny,“ nastínil dosavadní náměstek primátorky Jiří Pospíšil.

Provozní doba kluziště, jehož slavnostní otevření se uskuteční v pátek v půl čtvrté odpoledne, bude od 9 do 21 hodin s výjimkou Štědrého dne a silvestra, kdy bruslení skončí už ve čtyři odpoledne.

Pro bruslaře budou k dispozici uzamykatelné skříňky s boxy k odložení věcí či lavičky pro přezouvání, odkud povede k ledové ploše protiskluzový gumový povrch bránící poškození bruslí a dlažby. Večer bude ledová plocha nasvícena veřejným osvětlením a reflektory.

Za provoz ledové plochy město zaplatí přes dva miliony korun. Energie bude radnice hradit až po vyúčtování příští rok.

Letos v lednu si někteří rodiče stěžovali, že kluziště mohlo klidně fungovat i déle než jen první týden nového roku. Radnice však argumentovala tím, že v lednu padá zájem o bruslení prudce dolů.

„Před dvěma lety bylo kluziště otevřené až do konce ledna a návštěvnost byla minimální. Proto jsme se vrátili k modelu, kdy je otevřeno po dva měsíce, ale už od začátku listopadu. Po létě a podzimu jsou totiž lidé na bruslení natěšení a je to vidět i na využití kluziště,“ vysvětlila náměstkyně primátorky Ivana Hemerková.

O bruslení navíc neměly v lednu zájem ani školy, protože v období před pololetní klasifikací měly jiné starosti.