Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Projděte bránou na Vranovské přehradě. Pomůžete Filipovi z Hrotovic získat handbike

  15:34
Od pátku 11. srpna do neděle 13. srpna, vždy od 10:00 do 18:00, může každý na Vranovské přehradě pomoci svým pohybem handicapovaným, kteří se zapojili do projektu Nezastavitelní. Chtějí se vrátit k aktivnímu životu a sportovat. Jedním z nich je i Filip Hladík z Hrotovic, který si při úrazu na motorce poranil míchu. Od té doby je kvadruplegik. Aby se mohl opět vrátit k aktivnímu životu, potřebuje speciálně upravený handbike.

Pavel Šprynar na vypůjčeném handbiku by rád zůstal aktivní jako dřív a touží po vlastním | foto: archiv autora

Jak můžete handicapovaným pomoci? Stačí se vydat na Vranovskou přehradu, kde bude u pláže nedaleko kempu, na začátku visuté lávky umístěná speciální brána. Každý, kdo projde touto branou, přispěje 5 Kč na nákup sportovního vybavení pro třináct handicapovaných, tedy i pro Filipa. „Když jsem se dostal na vozík, věděl jsem, že jsou tu dvě cesty, buď se v tom utopím nebo půjdu s tím, co mám. A já si vybral tu druhou cestu,“ dodává Filip, který si z projektu přeje speciální handbike.

K bráně u Vranovské přehrady přijede v sobotu v 11:00 hodin, kromě Filipa, také Nezastavitelná Věra, Lucie a Jiří. Lidé se s nimi mohou setkat a vyzkoušet si jízdu na speciálním kole pro handicapované, tzv. handbiku.

Podpořit Nezastavitelné je možné během prázdnin na řadě míst po celé České republice. Patronem Nezastavitelných je legendární český paralympionik Jiří Ježek.

Více o projektu naleznete na: www.nezastavitelni.cz.