Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Přijďte si poslechnout zednický klavír do poličského muzea

  13:43
Zednický klavír, tahací harmonika nebo i dršťka... to jen jen malý výčet z mnoha názvů, které si za století lidé vymysleli pro akordeon. Pokud patříte mezi ty, kteří mají zvuk tohoto nástroje rádi tak neváhejte – poličské muzeum pro vás připravilo Posezení s harmonikou.

Posezení s harmonikou v poličském muzeu | foto: Muzeum Polička

Tuto neděli 16. 7. 2017 se v atriu poličského muzea uskuteční tradiční vystoupení hudebních nadšenců z Poličky i okolí, aby nám lidovými písněmi zpříjemnili nedělní odpoledne. Akce se těší stále velké oblibě a každoročně si ji nenechá utéct na desítky spokojených návštěvníků. „V těchto letních dnech je příjemné sednout si někam ven, dát si něco dobrého na zub, napít se vyhlazeného nápoje, poslechnout si všem známe písně, pobrukovat si jejich melodii nebo si je i zazpívat. Naše tak zvané posezení s harmonikou se koná ve spolupráci s panem Hladíkem a jsem ráda, že on i jeho společníci jsou již sedmým rokem ochotni ke spolupráci,“ uvádí organizátorka z poličského muzea.

Akce se koná v rámci festivalu Poličské kulturní léto, které mimo jiné nabízí mnoho dalších zajímavých akcí jako jsou letní kina, tvořivé dílny pro děti anebo divadélka pro nejmenší.

Více na www.cbmpolicka.cz