Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Přijďte nasát filmovou atmosféru do foyer karlovarského krajského úřadu

  9:38
Ve foyer Krajského úřadu Karlovarského kraje můžete od 28. června až do 31. července tohoto roku zhlédnout výstavu vášnivého amatérského fotografa a sběratele autogramů slavných osobností Vladimíra Zábranského. Výstava mapuje Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary od roku 1968 až po současnost.

Ve foyer Krajského úřadu Karlovarského kraje můžete od 28. června až do 31. července tohoto roku zhlédnout výstavu vášnivého amatérského fotografa a sběratele autogramů slavných osobností Vladimíra Zábranského. | foto: Impuls.cz

„Do zahájení filmového festivalu zbývají už jen dva dny a my se již nyní můžeme prostřednictvím této výstavy přesunout do centra dění a nasát jedinečnou atmosféru, která v Karlových Varech každoročně panuje. Díky fotografiím pana Zábranského si lze udělat krásnou představu o tom, které významné osobnosti festival v minulých letech navštívily. Obdivuji jeho zapálení a pevně věřím, že výstava přiláká do foyer krajského úřadu mnoho návštěvníků,“ uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová během slavnostní vernisáže.

Dnes již bývalý učitel a zástupce ředitele Základní školy v Horním Slavkově začal fotit filmový festival, když mu bylo dvacet čtyři let. Tehdy pořizoval snímky na východoněmecký fotoaparát značky Penti bez blesku. Od té doby nevynechal žádný ročník festivalu a s fotografováním známých osobností mu pomáhá i jeho rodina. Kromě neuvěřitelné sbírky fotografií českých i zahraničních hostů dokázal Vladimír Zábranský k téměř každé fotografii pořídit autogram dané osoby. Výstava obsahuje okolo jedenácti panelů, přičemž jeden je věnován autorovi a zbylé mapují festival v konkrétních časových rozmezích.