Příbor bude opět slavit Dny evropského dědictví

  12:29
Město Příbor jako člen Svazu historických sídel Čech, Moravy a Slezska se i v letošním roce připojí k oslavám Dnů evropského dědictví. Program započne v pátek 14. září od 18:00 hod. v Kulturním domě Příbor koncertem „Říkej mi to potichoučku“. Koncert se uskuteční u příležitosti 100. výročí od narození našeho rodáka Václava Pokorného.

EHD Příbor | foto: Impuls.cz

V sobotu 15. září v 10:00 hod. bude v městském parku ZASAZENA LÍPA v rámci projektu Strom svobody. V 11:00 hod. na starém hřbitově dojde k ODHALENÍ PAMĚTNÍ DESKY akademického sochaře Františka Juraně.

V 15:00 hod. budou v piaristickém klášteře předána OCENĚNÍ MĚSTA. Od 16:00 hod. zazní v piaristické zahradě tóny swingu v podání LAM TRIA. V 17:30 hod. můžete v piaristickém klášteře zhlédnout FILM 28. ŘÍJEN 1918 NA MORAVĚ s možností následné diskuze s historikem o těchto událostech. Sobotní večer zakončíme TANEČNÍ ZÁBAVOU v městském parku. Od 20:00 hod. budou po celý večer k tanci i poslechu hrát Rockoví Lišáci.

V neděli 16. září od 08:00 hod. nebude chybět v Muzeu a pamětní síni S. Freuda v piaristickém klášteře velmi oblíbené příborské muzejní ráno s poetickým komponovaným pořadem o kontrabasu s Marianem Šidlo Friedlem.

Oficiální zahájení oslav proběhne v 14:00 hodin na náměstí S. Freuda. Během následujícího několikahodinového programu se mohou návštěvníci těšit na historický program v duchu 1. republiky.

Dny evropského dědictví jsou ale především dny, kdy budou bezplatně otevřeny nejširší veřejnosti příborské památky, a to od 09:00 hod. do 17:00 hod. V 10:00 hod. a ve 13:00 hod. budou probíhat procházky s kronikářkou města – sraz u kostela sv. Valentina.

Nebude chybět každoroční soutěž, u každé památky bude znalostní kvíz. Za splnění všech otázek bude čekat na každého sladká památeční odměna. Novinkou bude letos od 14.00 hod. na náměstí stánek Skryté příběhy se startem HRY FREUDŮV ZLÝ SEN - hra s mobilní aplikací nejen pro děti, ale i hravé dospělé.