Při letošní odstávce čeká zimní stadion v Berouně řada oprav

  17:02
Při letošní odstávce čeká zimní stadion řada vylepšení Sezóna na zimním stadionu skončila, takže je čas bilancovat.
brusle, ilustrační foto

brusle, ilustrační foto

Z pohledu ředitele Berounské sportovní Antonína Marxe bylo velmi dobré obsazení ledové plochy a dařilo se skloubit provoz tak, aby se vyhovělo všem zájemcům tak, aby byl i dostatek prostoru pro veřejné bruslení.

„Těší nás, že od konce loňského roku máme na zimním stadionu novou elektrickou rolbu. Ta přinesla nejenom zlepšení prostředí na stadionu a úsporu v provozu, ale také větší klid pro nás, provozovatele, že máme spolehlivý stroj pro úpravu ledové plochy,“ konstatoval Antonín Marx.

Od chvíle, kdy se zimní stadion vrátil zpět pod správu města, respektive příspěvkovou organizaci Berounská sportovní, prochází areál řadou oprav. Mezi dosud nejzásadnější investice patří instalace úpravny vody, rekonstrukce sálu pro cvičení, rozvod ústředního topení do skladů u kabin, opravy všech šaten včetně výměny lavic a polic, výměna reklamních ploch, oprava čpavkového hospodářství, zateplení garáže pro rolbu. Velký význam měla výměna osvětlení ledové plochy.

Při letošní letní odstávce čeká zimní stadion generální oprava kompresorů u chladícího systému. Dále pak rekonstrukce systému pro měření a regulaci, protože ta je již po životnosti a mohla by ohrozit budoucí chod celého systému. Tyto dvě akce budou stát zhruba 740 tisíc Kč. V plánu jsou další opravy v šatnách. V současné době již probíhá rekonstrukce sociálního zařízení a sprch v prvním patře objektu tak, aby tyto prostory mohly sloužit pro případ větších turnajů či akcí.

Ledová plocha se začala v květnu rozpouštět a provoz se bude zahajovat na konci června. Bruslení pro veřejnost by se následně mělo v nové sezóně obnovit zhruba v polovině srpna.