Svou chalupu v Novém Veselí Zeman neprodá, bude tam jezdit až do smrti

  13:40
I letos vítaly prezidenta Miloše Zemana na Vysočině červené trenýrky. Někdo je namaloval před hlavní vstup do budovy krajského úřadu v Jihlavě. V sídle kraje prezident se svou chotí zahájil třídenní oficiální návštěvu. Hned v úvodu vyvrátil spekulace, že by chtěl prodávat chalupu v Novém Veselí.

Zatímco při poslední Zemanově návštěvě před dvěma lety byly obrázky trenýrek nakreslené křídou na chodníku hned na několika místech kolem budovy hejtmanství, letos se objevila jenom jedna malůvka.

A tu Miloš Zeman ani neviděl, protože prezidentská kolona přijížděla jiným vstupem do areálu. Mimochodem, po rozlehlém dvoře krajského úřadu Zemana vozilo golfové vozítko.

Setkání prezidenta s hejtmanem Jiřím Běhounkem se už tradičně odehrávalo ve velmi přátelském duchu. Oba dva jsou dlouholetí přátelé a oslovují se „milý Jirko“ a „milý Miloši“.

Hned při přivítání Miloš Zeman neskrýval svou lásku k tomuto koutu republiky, kde léta žil a kde má také své stabilní podporovatele. „Jsem rád, že jsem opět na Vysočině. Myslím, že tak nádherná krajina, jakou má Vysočina, svým způsobem nutí člověka, aby se choval odpovědně, aby si více vážil rodiny, dětí a nezadlužoval se. Tento kraj je krajem, který si nezoufá, neremcá, který pracuje a který má úspěch,“ chválil prezident Zeman.

Fotogalerie

Zmínil i svůj pobyt na své chalupě v Novém Veselí na Žďársku, kde po skončení oficiální části programu zahájí dovolenou. Již před rokem média přinesla informace o tom, že si Miloš Zeman vybírá pozemek pro stavbu bungalovu nedaleko Prahy a spekulovalo se i o prodeji chalupy.

„A sorry jako. Neodpustím si jednu poznámku. Byl jsem často obviňován, že opouštím svoji chalupu na Vysočině. Já ji neopouštím. Já tam budu dál a dál jezdit do konce života,“ ujistil.

„Ale můj problém je, že někam musím umístit sebe, svoji ženu, dceru a tchyni. A uznejte, že ty dvě místnosti, které mám v Novém Veselí, jsou přece jenom málo. Ale zůstávám věrný Vysočině a věřím, že Vysočina zůstane věrná i mně,“ dodal.

Na krajském úřadě se Zeman podepsal do pamětní knihy Kraje Vysočina. Jako dar obdržel koš regionálních potravin a 12. sonet Williama Shakespeara v překladu Martina Hilského. Text je doplněn litografií grafika Emanuela Ranného.

Miloš Zeman na oplátku předal hejtmanovi Jiřímu Běhounkovi ručně zpracovanou dýmku. „Ty jsi sice kuřák cigaret, ale v klidných chvílích je dobré nacpat dobrým tabákem, pokouřit si a radovat se ze života,“ dodal prezident.

S krajskými zastupiteli se rozloučil slovy: „Nenechte se otrávit závistivými hlupáky. Do tohoto označení si každý dosaďte toho, koho chcete.“