Vlak u vinohradského tunelu srazil člověka. Provoz na trati byl přerušen

  11:40,  aktualizováno  14:03
V sobotu dopoledne byl přerušen provoz vlaků mezi pražským hlavním nádražím a smíchovským. U vinohradského tunelu vlak srazil člověka, který utrpěl mnohačetná poranění. Cestující mohli využít městkou hromadnou dopravu. Po jedné koleji ze dvou začaly vlaky jezdit před polednem. Plně obnovit provoz se podařilo po třinácté hodině.

ilustrační snímek | foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

„Před půl hodinou jsme přijali oznámení, že na místo jedou všechny složky integrovaného záchranného systému. Mělo dojít ke srážce člověka s vlakem, mělo se to stát kousek od hlavního nádraží těsně před vyšehradským tunelem,“ řekla v půl dvanácté iDNES.cz krajská mluvčí police Eva Kropáčová.

Záchranná služba na místo vyslala lékaře i inspektora. „Jednalo se o zhruba třicetiletého muže, kterého záchranáři uvedli do umělého spánku, zajistili mu dýchací cesty. Poté ho s mnohačetnými poraněními převezli do Ústřední vojenské nemocnice,“ řekla iDNES.cz mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

13.července 2019 v 11:02, příspěvek archivován: 13.července 2019 v 11:29

U srážky osoby s vlakem v železničním tunelu u hlavního nádraží zasahuje jednotka pražských hasičů společně s hasiči @SZDC_info. Provoz vlaků je přerušen, spolupracujeme s @PolicieCZ @PIDoficialni https://t.co/38Uk071P0O

Podle webu Českých drah člověka srazilo pendolino mířící do Františkových lázní. Z vlaku se mohli cestující evakuovat zpět na hlavní nádraží a využít jiné vlaky. Pendolino mělo podle drah 90 až 120 minut zpoždění.

Autor: