Auto po nárazu do stromu vzplálo, opilému řidiči pomohla ven spolujezdkyně

  18:02
Opilý řidič nezvládl po silvestrovské půlnoci na Přerovsku řízení a narazil do stromu. Vůz následně začal hořet, díky spolujezdkyni se z něj ale muž včas dostal ven.

Opilý řidič na Přerovsku vyjel ze silnice a narazil do stromu, vůz poté začal hořet. Muži pomohla se z něj dostat spolujezdkyně. | foto: Policie ČR

Řidič, který později nadýchal 1,8 promile alkoholu, havaroval s Fordem Focus kolem druhé ráno na silnici mezi Měrovicemi nad Hanou a Kojetínem.

„Během jízdy po rovném úseku vyjel s vozem vpravo mimo silnici a narazil do vzrostlého stromu nacházejícího se u rybníku. Následkem nárazu začalo auto hořet,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

„Zraněnému muži pomohla z vozu spolujezdkyně, přesto nicméně utrpěl popáleniny. Žena byla následně s lehkým zraněním převezena k ošetření do nemocnice v Kroměříži, řidič do ostravské fakultní nemocnice,“ dodala.

Nehoda opilého řidiče

Výsledkem požáru, který posléze zlikvidovali přivolaní hasiči, byla škoda předběžně vyčíslená na 30 tisíc korun za zničený vůz, a dále také ohněm poničené dva blízké stromy. 

„Okolnostmi a příčinou nehody se zabývají policisté, řidič je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí mimo jiné až tříleté vězení,“ uzavřela Vybíhalová.

Autor: