Na dálnici vypadla z auta ocelová tyč, poničila vůz jedoucí za ním

  16:22
Policisté z Přerovska pátrají po řidiči, který si ve voze špatně zajistil ocelovou tyč při cestě po dálnici D1. Ta po vypadnutí poškodila jiné auto. O pomoc žádají i případné svědky, především z řad dalších řidičů.

Na dálnici D1 vypadla z jedoucího auta ocelová tyč, která následně poničila další vůz. Policie po viníkovi pátrá. | foto: Policie ČR

Více než jeden a půl metru dlouhá ocelová tyč o průměru tří centimetrů vypadla na dálnici ve čtvrtek 15. listopadu zhruba deset minut před desátou dopoledne na 302. kilometru v úseku mezi Lipníkem nad Bečvou a Hranicemi.

„Bylo to zřejmě z dosud nezjištěného osobního vozu tmavé barvy mířícího ve směru od Olomouce na Ostravu a tyč následně poničila Volkswagen Touran jedoucí v prostředním pruhu,“ popsal krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

Tyč poničila na D1 auto

Při nehodě vznikla škoda vyčíslená předběžně na 80 tisíc korun.

„Případní svědci, kteří nehodu viděli nebo mají jakékoliv informace k neznámému vozu nebo jeho řidiči, mohou kontaktovat osobně  služebnu v Kocourovci nebo se ozvat na telefonním čísle 974 762 75  nebo prostřednictvím bezplatné linky 158,“ shrnul Hejtman.

Autor: