Uzavírka důležité silnice v Přerově začala klidně, potíže dělaly kamiony

  10:10
Čtyřměsíční obávaná uzavírka jedné z klíčových silnic začala ráno v Přerově. Kvůli stavbě nového průtahu za 358 milionů korun se řidiči nedostanou přes Polní ulici. Kromě několika incidentů s neukázněnými řidiči kamionů však omezení začalo bez větších problémů a očekávaný kolaps se nekonal.

„Čekali jsme velký nápor, ale doprava byla po uzavření Polní ulice poměrně plynulá. Situace byla překvapivě dokonce i trochu klidnější než běžně. Už jsme ale museli řešit řidiče kamionů, kteří se snaží zkrátit si cestu trasou přes město, na kterou nyní nesmějí,“ popsal zástupce ředitele přerovské městské policie Miroslav Komínek.

„Na místě je hlídka a dohlíží na to. Uvidíme, zda bude muset být na místě po celou dobu uzavírky, nebo bude stačit třeba týden,“ dodal.

Fotogalerie

„Ve městě ani na objízdných trasách se netvoří mimořádně velké kolony. Dění nadále monitorujeme, pokud by se situace zhoršila, tak by policisté podle potřeby dopravu řídili. Začátky dopravních omezení bývají obvykle problematické, než si řidiči zvyknou, ale v tomto případě se zatím dopravní kolaps nekoná,“ potvrdila i přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Ředitelství silnic a dálnic kompletně uzavřelo úsek od křižovatky s ulicemi Olomoucká, Lipnická a Velká Dlážka až po benzinovou stanici v Polní ulici. Kvůli bezpečnosti nebylo podle zástupců města možné situaci vyřešit jen částečnou uzavírkou.

Objízdné trasy kvůli uzavírce Polní ulice v Přerově.

Objízdné trasy kvůli uzavírce Polní ulice v Přerově.

Do místa tak smějí kromě dělníků a stavebních strojů jen vozy tří firem, které zde sídlí.

Cesta je pro tisíce ostatních řidičů zavřená kvůli stavbě mimoúrovňové křižovatky s železnicí u vjezdu do Přerova od Olomouce v Přerově-Předmostí.

Ta pak navazuje právě na Polní ulici, kterou čeká rozšíření na čtyři pruhy.

Objízdné trasy

  • Těžká tranzitní doprava nad 12 tun má využít dálnice D1, D46 a D35. Nákladní vozy do 12 tun ve směru Olomouc – Zlín jsou vedeny k obci Dluhonice po silnici III/01857 Staré Rybníky a místní komunikaci Předmostská a Dluhonská (na mapce modře). Alternativou pro tuto trasu bude objížďka po krajských silnicích II. a III. třídy (vyznačena zeleně).
  • Tranzit do 12 tun ve směru Zlín – Olomouc vede po silnicích I/55 – ulice 9. května, bří. Hovůrkových, II/434 – ulice Dvořákova, Kozlovice, Grymov, Prosenice, I/47 – Lýsky (značena červeně).
    Zdroj: Magistrát města Přerov

„Stavba je součástí průtahu městem, jenž by měl po dokončení v roce 2021 Přerovu dopravně odlehčit,“ poznamenala mluvčí magistrátu Lenka Chalupová.

Zhruba patnáct tisíc aut, která denně klíčovou dopravní tepnou projedou, je směrováno na několik objízdných tras.

Uzavírka ovlivňuje dopravu i na jiných místech Přerova, policisté kvůli zajištění co nejplynulejšího provozu upravili nastavení některých semaforů. První týden je navíc městská hromadná doprava zdarma.

Autor: