Opilý senior na kole srazil a zranil tříleté dítě, místo pomoci ujel

  11:35
Nehodu opilého seniora jedoucího na kole vyšetřují od pondělního odpoledne policisté z Přerova. Muž, který později nadýchal přes dvě promile, nezvládl jízdu po cyklostezce a vjel na sousedící chodník, kde srazil tříleté dítě. To skončilo v péči lékařů.

Opilý senior nezvládl jízdu na elektrokole a srazil malé dítě. Od nehody ujel, strážníci ho ovšem i díky podrobným informacím od svědka vzápětí vypátrali. | foto: Městská policie Přerov

Cyklista jedoucí na elektrokole srazil dítě krátce před půl pátou na cyklostezce Velká Dlážka, jejíž součástí je i vyhrazená část pro chodce.

Při nehodě upadl, záhy ale vstal, nasedl na kolo a odjel. Svědek poté událost ohlásil na tísňovou linku městské policie.

„Strážníci na místě našli matku, jež se starala o zraněné dítě, a také svědka. Od toho získali popis muže a jeho pravděpodobné bydliště, kde by se mohl nacházet. Samotnou nehodu proto předali hlídce státní policie a záchranářům, kteří dorazili na místo, a vyrazili pátrat po cyklistovi,“ popsal zástupce velitele přerovské městské policie Miroslav Komínek.

Chlapce převezli záchranáři do přerovské nemocnice. „Měl zranění lehčího charakteru,“ nastínil mluvčí krajské záchranné služby Pavel Lampa.

Strážníkům se zanedlouho podařilo hledaného muže najít, že jde o viníka srážky poté potvrdil i svědek.

„Muž přiznal účast na nehodě a podrobil se dechovým zkouškám, při kterých mu přístroj naměřil 2,51 a 2,29 promile. S těmito výsledky souhlasil a přiznal, že před jízdou pil alkohol. Přesné okolnosti nehody policisté nadále vyšetřují,“ shrnul policejní mluvčí František Kořínek.

Autor: