Opilá matka se potloukala s malým dítětem. Nechte si ho, řekla strážníkům

  15:38
Ojedinělý případ nezodpovědného rodiče řešili strážníci v Přerově. V pozdních hodinách zde narazili na silně opilou ženu s malým dítětem, načež ta při kontrole prohlásila, že o svého potomka nemá zájem a mají si ho nechat.
Jako první byli na místě střelby v Napajedlích městští strážníci.

Ilustrační snímek | foto: Jan Salač, MAFRA

Na zjevně opilou ženu s tříletou dcerou narazila hlídka v pondělí kolem desáté večer u supermarketu poblíž přerovského nádraží.

„Dotyčnou už strážníci v rámci své práce znali a věděli, že se pohybuje v sociálně slabém prostředí mimo jiné mezi bezdomovci, kam v poslední době zatahuje i své dítě. Jejím chováním už se proto zabývali sociální pracovníci,“ nastínil zástupce ředitele přerovské městské policie Miroslav Komínek.

Strážníci se proto rozhodli stav ženy i dítěte zkontrolovat. Při dechové zkoušce matka nadýchala dvě promile, ještě víc ale strážníky překvapila vážně míněným prohlášením, že své dítě nechce a mají si ho nechat.

Kvůli pochybnostem o tom, zda bude žena s tříletou dcerou vzhledem ke svému stavu a přístupu zacházet zodpovědně, tak strážníci raději začali situaci řešit.

„Kontaktovali sociální pracovnice a společně pak pro dítě našli dočasný náhradní nocleh s náležitým dohledem na dětském oddělení v nemocnici,“ popsal Komínek.

Situaci nyní sociální odbor přerovského magistrátu dále řeší. „Příslušné orgány se vším zabývají a snaží se dívce zajistit náležitou pomoc a péči. Bližší informace ale není možné uvést,“ shrnula mluvčí úřadu Lenka Chalupová.

Podle Komínka jde o zcela ojedinělý případ. „Občas strážníci řeší oznámení o dítěti v nevhodných podmínkách, případně děti doprovázené silně opilým dozorem, což ale obvykle stačí vyřešit přivoláním příbuzných. Rodiče, který se vážně zříká svého dítěte, jsme ale řešili poprvé,“ řekl.

Autor: