Auto vjelo ve Zlíně pod vlak, řidička i spolujezdec jsou zranění

  12:00
Ve Zlíně vjelo v noci auto pod vlak. Lokomotiva po srážce tlačila vozidlo několik desítek metrů. Řidička i spolujezdec skončili v nemocnici.

Škoda na autě a vlaku je vyčíslená na 200 tisíc korun. | foto: HZS Zlínského kraje

Nehoda se stala před 23. hodinou ve Zlíně na ulici Podvesná XVII, vedle prodejny Lidl.

„Čtyřiašedesátiletá řidička ze Vsetínska ve vozidle Mercedes Benz pravděpodobně nerespektovala zvukovou a světelnou výstražnou signalizaci a vjela do kolejiště v době, kdy tudy projížděl vlak ve směru od Vizovic na Otrokovice,“ řekla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Vlaková souprava, kterou tvořily dvě lokomotivy, po nárazu tlačila auto před sebou několik desítek metrů.

„Po příjezdu na místo velitel zásahu zjistil, že ve vozidle jsou zaklíněni dva zranění lidé. Ihned začali s jejich vyproštěním. Ve spolupráci se záchranáři muže a ženu z vozidla dostali ven z poničeného vozidla a předali je do péče posádce záchranářů,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Fotogalerie

Záchranáři transportovali řidičku i jejího spolujezdce do Baťovy nemocnice, která je od místa nehody vzdálená jen pár desítek metrů.

„Devětatřiicetiletý muž utrpěl lehčí zranění, čtyřiašedesátiletá žena pak středně těžká zranění hrudníku a hlavy. Oba byli při vědomí převezeni na urgentní příjem nemocnice,“ sdělil mluvčí krajských záchranářů Petr Olšan.

Škoda na autě je předběžně vyčíslená na 150 tisíc korun, na lokomotivě asi 50 tisíc korun. Dechové zkoušky u řidičky i strojvůdce byly negativní.

Autor: