Předjíždění s kamionem před přejezdem potrestají úředníci, řidič neznámý

  10:56
Policie se zatím nepodařilo ztotožnit řidiče kamionu, který nedávno nebezpečně předjížděl před železničním přejezdem na Novojičínsku. Zastavila ho spuštěná závora před kolejemi, navíc brzdil sanitku. V případě vypátrání mu hrozí až desetitisícová pokuta a roční zákaz řízení.

Šofér tahače s návěsem s polskou registrační ignoroval plnou čáru před železničním přejezdem a pustil se do předjíždění jiného kamionu.

To vše v situaci, kdy se ve stejném směru ke kamionům blížila i blikající sanitka a na přejezdu, na který značky upozorňují čtvrt kilometru před kolejemi, se právě spustily závory. Vyústění situace natočila čtenářka iDNES..cz 

Na základě videa a ženina svědectví se situací v minulých dnech zabývala policie.

Ta věc prošetřila a řidiče podezřívá ze spáchání přestupku „předjíždění vozidla, kdy je to obecnou, místní nebo přechodnou úpravou provozu na pozemních komunikacích zakázáno.“ Chování řidiče nyní projedná správní orgán.

Fotogalerie

„Pachatel nebyl ustanoven, takže výslech neproběhl. Převezme si to správní orgán k dořešení,“ konstatovala novojičínská policejní mluvčí Darina Knižátková

„Za tento přestupek hrozí pokuta ve výši od pěti do deseti tisíc korun a zákaz řízení od šesti měsíců do jednoho roku,“ dodala.

Nad chováním řidiče v Hostašovicích se pozastavila nejen svědkyně události, ale například i zástupci Besipu.

Na základě popisu situace si Zdeněk Patík této organizace vzpomněl na film Šimon a Matouš jedou na riviéru.

„Tam se takovému předjíždění kamionů člověk zasmál, ale v reálu to je velice hazardérský čin, který na silnice nepatří a už vůbec by se jím neměl prezentovat profesionální řidič,“ zmínil Patík. 

Autor: