Pražský Semmering je bez kolejí, dvojice viaduktů prochází opravou

  18:44
Dvojice Hlubočepských viaduktů na takzvaném Pražském Semmeringu prochází několikaměsíční rekonstrukcí. Správa železniční dopravní cesty mění kolejové lože a opravuje zdivo kleneb a pilířů. Výluka vlaků je plánovaná až do prosince, ale samotná oprava potrvá jedenáct měsíců.

Od září probíhají na dvojici viaduktů Pražského Semmeringu opravy. (11.10.2018) (11.10.2018) | foto:  Michal Šula, MAFRA

Vlaky na železniční trati mezi Prahou-Smíchovem a Prahou-Zličínem vystřídaly v těchto týdnech stavební stroje. Od začátku září prochází opravou dva památkově chráněné mosty z roku 1870, které připomínají železnici v alpském průsmyku Semmering.

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) na mostech opraví pilíře, klenby a provede jejich sanaci. Během tříměsíční výluky vymění kolejové lože a opraví výhybny.

„Rekonstruovaly se výhybny Žvahov a Stodůlky a železniční stanice Zličín a Jinonice. Aktuálně probíhají pokládky kabelových tras v celém úseku trati ze stanice Zličín do výhybny Žvahov,“ řekl k opravám mluvčí SŽDC Marek Illiaš.

Fotogalerie

Součástí modernizace je výstavba nových nástupišť v Jinonicích a Zličíně. 

„V Jinonicích se nová zastávka posune o cca tři sta metrů blíže k metru, takže bude kratší vzdálenost k zastávce metra. Ve Zličíně se mění dispozice zastávky, tak aby byla pro cestující komfortnější a bezpečnější, zůstává na stejném místě,“ dodal Illiaš.

Celá rekonstrukce bude stát přes šedesát milionů korun a potrvá jedenáct měsíců.

Pro vlaky během oprav platí až do 9. prosince změna jízdního řádu. Podle informací Českých drah jsou odkloněny přes Rudnou u Prahy a Hostivice.

Autor: