Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Prázdniny v Muzeu města Duchcova

  14:03
V expozici Historie města Duchcova se můžete seznámit s bohatou historií Duchcova a jeho přilehlého okolí. Nově se v expozici duchcovského muzea můžete podívat na v celém Podkrušnohoří unikátní rekonstrukci mužského kroje, který se u nás nosil až do poloviny 19. století, jak o tom svědčí dochované dobové rytiny, tak popisy německých etnografů Michaela Urbana a Karla Schaffera. Autorem rekonstrukce kroje je Lenka Redlichová.

Muzeu města Duchcova - Expozice KOČÁRKY A DĚTSKÁ VOZIDLA Z DUCHCOVA | foto: Muzeum města Duchocova

Poppelova výstavní síň - VELOCIPED JE RADOST!

Výstava fotografií Jana Bejšovce a historických velocipedů vysokých i bezpečnostních. Výstava k dvoustému výročí velocipedu.

Otevřeno po - ne od 9,00 do 17,00 hodin. Vstupné dospělí 20,-Kč, děti a důchodci 10,-Kč.

Expozice KOČÁRKY A DĚTSKÁ VOZIDLA Z DUCHCOVA

Expozice výrobků duchcovské továrny HIKO, později známé jako Továrna dětských vozidel ze sbírky Hany Mullerové je otevřena od roku 2015 v domě na Náměstí. Republiky 19/6.

V letošním roce mají návštěvníci možnost vidět více než desítku nových exponátů a je připraveno nové turistické razítko.

Otevřeno: po-pá 11,00 – 15,00 hodin, so – ne 10,00 – 16,00 hodin. Vstupné dospělí 20,-Kč, děti a důchodci 10,-Kč.

Atrium muzea - ČÍTÁRNA POD ŠIRÝM NEBEM

Do atria Muzea města Duchcova Vás zveme k odpočinku a posezení. Setkat se zde můžete s Giacomo Casanovou a využít služeb naší čítárny pod širým nebem. Knihovna města Duchcova zde pro Vás připravila soubor knih, které si můžete v průjezdu muzea volně vypůjčit a začíst se. Knihu si můžete odnést i domů a příležitostně ji vrátit. Bez registrace, bez poplatků. Pokud zatoužíte po občerstvení, nabízí Vám jej náš soused - čajovna Pohoda.

Otevřeno po - ne od 9,00 do 17,00 hodin.

Atrium muzea - hudební vystoupení

15.července v 18,00 hodin – APV - četba básní a prezentace knihy ve zvukočeštině

20.srpena v 18,00 hodin -AMOROSI RESPIRI MUSICALI Madrigaly a árie italské rané monodie - Milan Černý

Vstupné ZDARMA