Zloděj ujel s elektrokolem při zkušební jízdě

Ilustrační foto
vydáno: 8.5.2012, 14:51

Praha – Pořídit si elektrokolo za více než dvacet tisíc korun a nezaplatit za ně ani korunu dokázala dvojice zlodějů, po kterých pátrají policisté z pražské Letné.

Bicykl, jehož uživatelé nemusejí šlapat, protože námahu za ně obstará motůrek, ukradli muž se ženou přímo v prodejně v Bubenské ulici. Zlodějský pár tam udeřil 30. dubna ve čtvrt na pět odpoledne, když přišel v roli vážných zájemců o koupi. Vyplývá to ze slov Tomáše Hulana z ředitelství pražské policie, který zmínil, že dvojice si nechala vysvětlit vše podstatné o fungování kola. „Poté žena zaneprázdnila obsluhující personál další spoustou dotazů a muž šel před prodejnu kolo vyzkoušet. Při této testovací jízdě odjel neznámo kam – a žena se z prodejny vytratila, aniž by to kdokoliv zaznamenal," konstatoval Hulan.

Pachatel i jeho komplicka sice s kořistí zmizeli, v prodejně však po nich získala památka v podobě záznamu z bezpečnostních kamer. Díky tomu mají policisté k dispozici nejen popis podezřelých, ale znají i jejich podobu. Protože se je však zatím nepodařilo vystopovat, policisté se obracejí s žádostí o pomoc při pátrání na veřejnost. Jakékoli informace, které by umožnily učit totožnost osob zachycených na záznamu či zaznamenat jejich pohyb nebo pobyt přivítají policisté na lince 158.

Dvojice pachatelů.

Autor: Milan Holakovský

Sdílet a uložit
 
zpět

Diskuse

Do diskuse nikdo nevložil žádný příspěvek

 

Videa

Bývalý šéf tajné služby Karel Randák: Případné výkupné za unesené dívky zaplatilo Česko nebo Katar!

[31.3.2015]

Bývalý šéf tajné služby Karel Randák: Případné výkupné za unesené dívky zaplatilo Česko nebo Katar!

Bývalý šéf tajné služby Karel Randák mluvil v rozhovoru pro Kauzu dne Rádia Impuls o vyjednávání s únosci, výkupném i…
Fanda Banda pátrá po slavné české knížce!

[31.3.2015]

Fanda Banda pátrá po slavné české knížce!

V pořadu Fanda a jeho česká banda dnes hledáme knihu, která je nedílnou součástí povinné literatury ve školních…