Za falešné směnky čtyři roky vězení

Ilustrační foto.
vydáno: 10.5.2012, 08:40

Praha – Čtyřletý trest vyměřený Městským soudem v Praze ve středu pravomocně potvrdil insolveční správkyni Lence Garbové odvolací senát pražského vrchního soudu.

Ztotožnil se s původním verdiktem, že Garbová, která se potýkala četnými dluhy, vyrobila falešné směnky s padělaným podpisem expremiéra Stanislava Grosse. A netroškařila – jejich hodnota dosahovala 20,5 milionu korun. Vše vyšlo najevo ve chvíli, kdy Garbová směnky předala jako náhradu svého 8,5milionového závazku – a nová majitelka se před dvěma roky na Grossovi dožadovala zaplacená. Ten okamžitě podal trestní oznámení.

Odvolací senát neuvěřil tvrzením Garbové, že nic nefalšovala a směnky jsou pravé. Znalci totiž podpisy označili za padělky – a navíc svědci vypověděli, že souzená inženýrka měla četné dluhy, které se tímto způsobem zřejmě snažila splatit. Odvolací senát proto její odvolání zamítl. Součástí verdiktu je rovněž zákaz výkonu funkce insolvenční správkyně na dobu 2,5 roku.

Autor: Milan Holakovský

Sdílet a uložit
 
zpět

Diskuse

Do diskuse nikdo nevložil žádný příspěvek

 

Videa

VIDEO: Vtip týdne Vlasty Korce!

[27.1.2015]

VIDEO: Vtip týdne Vlasty Korce!

Vlasta Korec opět předvedl svůj talent a vystřihl vtip z lékařského prostředí, který pobaví každého. Podívejte se na…
VIDEO: Jan Kraus: Den památky obětí holocaustu má být JEN v Osvětimi!

[26.1.2015]

VIDEO: Jan Kraus: Den památky obětí holocaustu má být JEN v Osvětimi!

O konkrétním dopadu holocaustu na jednu konkrétní rodinu se hovořilo v dnešní Kauze dne Rádia Impuls. Hostem Alan Hejmy…