Kdo najde ukradené fotky, dostane odměnu

Ilustrační foto.
vydáno: 21.5.2012, 13:26

Praha - Ukradená taška či kabelka s doklady vždycky znamená spoustu nepříjemností. Jenže občas se stane, že v ní máte ještě něco daleko cennějšího než peníze, platební karty nebo průkaz totožnosti.

„Měla jsem obchodní schůzku a kabelku jsem si odložila na stůl, přehodila přes ni sako a šálu. Najednou to bylo všechno pryč. Během vteřiny. Vůbec nechápu, jak se to mohlo stát," popisuje svoji nedávnou zkušenost s pražskými lapky fotografka Michaela Linhartová z Olomouce.

Ztráta dokladů a mobilu pro ni nebyla zdaleka tak bolestná jako ztráta externích disků, na kterých měla uloženou veškerou práci za poslední čtyři roky.

Tedy referáty, seminárky a další věci z dob studií, včetně diplomové práce, ale především velké množství fotek a animací. „Bohužel jsem si hodně dat nestihla zálohovat. Přišla jsem proto například o animace, které jsem natáčela na studijním pobytu v Itálii. Více mě však trápí, že disky obsahují i akty kamarádek, které se nechávaly fotit pro své přítele či manžely. Bojím se, aby tyto fotky někdo nezneužil," svěřila se fotografka. Obává se také porušení autorských práv a dalšího zneužití citlivých údajů. Na discích se totiž nacházejí i fotografie dětí z kroužku, jež Michaela Linhartová vede.

Ač ihned zkontaktovala policii i všechny bazary v okolí a dokonce vypsala odměnu, nepodařilo se jí materiály nikde najít.

„Krádež se stala v neděli 13. května zhruba ve 13.30 hodin v restauraci KFC u metra I. P. Pavlova. Podle bezpečnostních kamer to byly dvě dívky mezi 20 a 30 lety, jedna z nich měla tmavé vlasy v culíku a velké sluneční brýle. V ruce držela velkou hnědou tašku, kam asi dala ty kradené věci. Jestli je někdo viděl nebo si s někým povídaly, přála bych si, aby se ozval na e-mailovou adresu: mlinhartova@volny.cz. Pokud získám svá data zpět, dostane nálezce pět tisíc korun," prosí skrze stránky Deníku fotografka.

Autor: Soňa Kacerovská - Pražský deník

Sdílet a uložit
 
zpět

Diskuse

Do diskuse nikdo nevložil žádný příspěvek

 

Videa

Dnešním tématem Tajemství úspěchu je životní restart!

[27.3.2015]

Dnešním tématem Tajemství úspěchu je životní restart!

O ten se v současné době pokoušejí tisíce účastníků projektu úřadu práce „Vzdělávejte se pro růst! - pracovní…