Policie podezírá babičku hledané Valerie z týrání, dívka může být mrtvá

  11:18
Policie stále pátrá po šestileté Valerii z pražského Žižkova, která je pohřešovaná od poloviny letošního srpna. Dívka byla svěřená do péče své babičky, která je také hlavní podezřelou. Kriminalisté ženu nyní obviňují ze surového týrání a myslí si, že toto týrání dívka nemusela přežít.

Policisté babičku Valerie stíhali kvůli opuštění dítěte nebo svěřené osoby a také zanedbání povinné výživy a soud ji poslal do vazby. Obvinění však policisté rozšířili.

„Kriminalisté rozšířili obvinění jednašedesátileté ženy o trestný čin týrání svěřené osoby, který byl spáchán zvlášť surovým způsobem, a to na dvou osobách,“ informoval policejní mluvčí Jan Daněk.

Podle Daňka kriminalisté ženu podezřívají, že Valerii a jejího menšího bratra dlouhodobě týrala. 

Fotogalerie

„K týrání, mnohdy i brutálnímu, používala mimo jiné roubík, aby poškozená nemohla křičet a svazovala ji,“ popsal mluvčí s tím, že jednou z vyšetřovacích verzí je i možnost, že dívka toto týrání nemusela přežít.

Na zmizení šestileté Valerie upozornil policii příbuzný. Dívku naposledy viděli ve Viklefově ulici na Žižkově v říjnu 2017.

Policisté stále žádají občany, aby jakékoliv informace o dívce, které by dopomohly jejímu nalezení, nahlásili na linku 158.

Autor: