U zástavky Sídliště Lhotka srazil autobus dva chodce, jeden je v bezvědomí

  19:48
V úterý krátce před sedmou hodinou večer srazil autobus v blízkosti zastávky Sídliště Lhotka dva chodce. Podle prvních informací je jeden z chodců v bezvědomí, druhý komunikuje. Na místě je záchranná služba i policie.

„Na místě zasahuje záchranná služba i policie, která řídí dopravu a zjišťuje příčinu nehody,“ sdělil redakci iDNES.cz mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Pražská záchranná služba informovala o nehodě na svém Twitteru.

22.ledna 2019 v 18:56, příspěvek archivován: 22.ledna 2019 v 19:38

U autobusové zastávky Sídliště Lhotka autobus srazil 2 chodce. Na místě zasahuje 2xRZP, RV, IP, podle prvotních informací by jedna osoba měla být při vědomí, druhá v bezvědomí.@PolicieCZ

„Při nehodě utrpěly zranění dvě ženy,“ sdělila kolem večerní osmé hodiny iDNES.cz mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová. 

„Dvacetiletá dívka, která byla zaklíněná pod autobusem, utrpěla velmi vážná zranění a v umělém spánku ji záchranáři převezli do motolské nemocnice. Druhá zraněná byla s poraněním hlavy převezena při vědomí do vinohradské nemocnice,“ dodala mluvčí.

22.ledna 2019 v 20:04, příspěvek archivován: 22.ledna 2019 v 20:06

AKTUALIZACE: 20l ženu jsme museli uvést do umělého spánku, zajistili DC, ošetřili dle traumaprotokolu a poté transportovali na UPV do FNM emery, úraz pánve a břicha. Druhou ženu 21let, jsme po zajištění a ošetření převezli při vědomí do FNKV s úrazem hlavy.