Senior zemřel po střetu s autobusem, nehod s chodci bylo v Praze několik

  9:18,  aktualizováno  10:29
Několik dopravních nehod, ve kterých figurovali sražení chodci, řeší od rána pražští záchranáři a policisté. V jednom případě sražený chodec nehodu nepřežil, další mají lehčí zranění.

Tragická nehoda se stala několik minut po sedmé hodině ráno v ulici Ke stáčírně, kde zájezdový autobus srazil seniora. 

„Posádka záchranářů resuscitovala devětasedmdesátiletého muže. Lékař však resuscitaci ukončil, protože poranění byla neslučitelná se životem,“ informovala mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

Při další dopravní nehodě o několik minut později v ulici Lovosická srazilo osobní auto ženu s dítětem. Podle Poštové vyvázlo dítě bez zranění a ženu odvezli záchranáři s lehkým zraněním hlavy a kolene do nemocnice Na Bulovce.

Fotogalerie

V Božanovské ulici pak po půl osmé srazilo auto ženu. Ta vyvázla bez vážnějších zranění.

Nehody vyšetřují policisté. Podle policejního mluvčího Jana Daňka je pravděpodobné, že k nim přispěla špatná viditelnost a déšť. 

Řidič srazil chodkyni i na přechodu ve Slaném

Další dopravní nehoda se stala krátce po osmé hodině ráno ve středočeském Slaném. 

„V ulici Pražská na kruhovém objezdu došlo k dopravní nehodě zatím nezjištěného vozidla s chodkyní,“ informovala policejní mluvčí Michaela Nováková.

Řidič nákladního auta na přechodu pro chodce srazil ženu ve věku šedesát až pětašedesát let. Záchranáři ji letecky převezli do pražské nemocnice s devastujícími poraněními horní a dolní končetiny.

Policisté nyní žádají případné svědky nehody, aby se jim ozvali na linku 158.

Autor: