Radní Prahy odvolali část dozorčí rady dopravního podniku, včetně předsedy

  13:26
Pražští radní v pozici valné hromady odvolali členy dozorčí rady Dopravního podniku hlavního města Prahy včetně dosavadního předsedy Vojtěcha Kocourka. Následně zvolili nové členy.

(ilustrační snímek) | foto: DPP

Z dosavadních členů zůstanou v dozorčí radě primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) a bývalý pražský zastupitel Marek Doležel (TOP 09), kteří byli valnou hromadou nejdřív odvoláni a poté znovu zvoleni. Členkou rady také zůstala bývalá primátorčina náměstkyně Petra Kolínská (SZ)

Předsedu si zvolí členové dozorčí rady na svém zasedání. Podle dřívějších informací by se jím měl stát primátorův náměstek a nový člen dozorčí rady Adam Scheinherr (Praha Sobě).

V pravomoci dozorčí rady je také odvolávání členů představenstva podniku. Kromě Hlubučka s Scheinherrem v dozorčí radě bude z vedení města ještě primátorův náměstek Pavel Vyhnánek (Praha Sobě).

DPP je městskou akciovou společností na jejíž provoz dává hlavní město více než deset miliard korun ročně. V Praze provozuje linky metra, tramvají, autobusů a lanové dráhy. Loni dostal od hlavního města na provoz 13,535 miliardy korun.

Nový radní hlavního města už před týdnem odvolali všechny členy dozorčí rady Technické správy komunikací a Výstaviště Praha.

Autor: