Před nákupním centrem Nový Smíchov jsou nové protiteroristické sloupky

  19:24
Před obchodním centrem Nový Smíchov již nejsou betonové city bloky. Nahradily je nově elegantnější sloupky, které mají být účinnější a také estetičtější. Kolemjdoucí si na nové sloupky nesednou, jak v minulosti sedávali na betonové bloky. Nové bezpečnostní prvky budou před všemi třemi vchody do centra.

„Nové sloupky byly za vyšší řády statisíců korun a přibudou před všechna obchodní centra v České republice vlastněná firmou Klepierre,“ informoval iDNES.cz manažer obchodního domu David Pažitka.

Sloupky nahradily původní betonové city bloky kvůli tomu, že bloky používali zákazníci a kolemjdoucí jako lavičky a případnému teroristovi usnadňovali najetí do těchto lidí. Vedení centra se navíc posedávání lidí na blocích nelíbilo. 

Sloupky jsou podle Pažitky elegantnější a nebude na nich možné již nadále sedět. Před obchodním centrem však již sloupky byly, avšak ne bezpečnostní. „Ty tam nyní jen vymezují určitý veřejný prostor,“ komentoval Pažitka sloupky blíže k cestě.

Od loňského září jsou betonové bloky také na Staroměstském náměstí v Praze. Další se objevily letos v březnu kvůli velikonočním trhům také na Václavském náměstí. Tam ale byly tyto zábrany jen dočasně.

Lidé využívali protiteroristické betonové city bloky místo laviček


Autor: