Policie chce obžalovat cizinku, která na Silvestra v Praze srazila dvě ženy

  18:16
Pražští policisté navrhli obžalovat řidičku, která o loňské silvestrovské noci v podnapilém stavu na přechodu pro chodce v Bělehradské ulici srazila dvě chodkyně, z nichž jedna následkem poranění zemřela a druhá utrpěla těžká zranění. Řidička je ve vazbě a za usmrcení z nedbalosti jí hrozí šest let za mřížemi.

Auto v pražské Bělehradské ulici srazilo dvě ženy | foto: iDNES.cz

„Skutek je kvalifikován jako přečin usmrcení z nedbalosti, přečin těžkého ublížení na zdraví, přečin neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku a přečin ohrožení pod vlivem návykové látky,“ informoval obvodní státní zástupce pro Prahu 2 Tomáš Svoboda.

Podle Svobody přichází v úvahu i zpřísnění právní kvalifikace na zločin usmrcení z nedbalosti. V tomto případě by ženě hrozilo až osm let ve vězení.

Jednapadesátiletá řidička cizí státní příslušnosti srazila dvě chodkyně 31. prosince před půlnocí. Policisté ji zastavili až dále v Korunní ulici, kdy zjistili, že je žena opilá a v Bělehradské ulici srazila dvě ženy. Mladší sražená žena utrpěla vážný úraz hlavy. Druhá žena měla po střetu s autem poraněnou hlavu a končetiny.

Autor: